ZNP chce ósmego dnia każdego miesiąca organizować manifestacje. Mają przypominać o kwietniowym strajku i postulatach nauczycieli

Czytaj dalej
Fot. Fot. Dariusz Bloch/Archiwum
Małgorzata Pieczyńska

ZNP chce ósmego dnia każdego miesiąca organizować manifestacje. Mają przypominać o kwietniowym strajku i postulatach nauczycieli

Małgorzata Pieczyńska

Na pierwszy ogień idzie Kraków, potem Gdańsk i Katowice. Związek Nauczycielstwa Polskiego chce każdego ósmego dnia miesiąca organizować manifestacje, by przypomnieć o wiosennym strajku pedagogów. Sprawdziliśmy, czy w akcję włączy się Bydgoszcz.

- To ma być wyraz dezaprobaty nauczycieli wobec polityki edukacyjnej - mówi Mirosława Kaczyńska, prezes Oddziału ZNP Bydgoszcz. - W ten sposób chcemy przypomnieć o strajku, który rozpoczął się 8 kwietnia br. Nie udało się zrealizować postulatów, o jakie walczyliśmy, ale ten strajk pokazał wielką konsolidację i determinację środowiska nauczycielskiego. Manifestacje organizowane 8 każdego miesiąca w polskich miastach mają przypominać, że pamiętamy o tym zrywie.

W najbliższy piątek (8 listopada) pierwsza taka manifestacja ma odbyć się na Rynku Głównym w Krakowie. Kolejne planowane są 8 grudnia - w Gdańsku i 8 stycznia - w Katowicach.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.