Znów kontrowersje wokół działalności Port Service. Miasto powinno rozwiązać umowę przedterminowo?

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Maciej Pietrzak

Znów kontrowersje wokół działalności Port Service. Miasto powinno rozwiązać umowę przedterminowo?

Maciej Pietrzak

Dziś w Port Service rozpocznie się kontrola Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska. Znów zrobiło się o nim głośno, bo spalarnia miała zutylizować około 700 ton niebezpiecznych odpadów z mazowieckiego Gostynina.

Spalarnia odpadów niebezpiecznych podpisała umowę na transport i zutylizowanie setek ton chemikaliów z mazowieckiego Gostynina. Władze Gdańska nie chcą na terenie miasta tego ładunku i rozpoczynają kolejną w ostatnich latach batalię z Port Service.

- 20 sierpnia nastąpiło przekazanie firmie Port-Service Sp. z o.o. terenu działki położonej przy ul. Ziejkowej w Gostyninie na potrzeby realizacji zadania pn. „Odbiór i zagospodarowanie odpadów niebezpiecznych z nieruchomości położonej przy ul. Ziejkowej”. Prace związane z zabezpieczeniem i przygotowaniem odpadów do transportu rozpoczną się w dniu 21.08.2018 r., natomiast pierwszy transport do instalacji unieszkodliwiania odpadów przewidziany jest na dzień 22.08.2018 r. Zakończenie prac powinno nastąpić najpóźniej do 08.10.2018 r.” - napisał w sieci burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski.

Mieszcząca się na terenach przemysłowych półwyspu Westerplatte spalarnia od lat budzi sprzeciw mieszkańców, szczególnie w Nowym Porcie i jego okolicach. Czy miasto powinno rozwiązać umowę z Port Service? Czy jest to w ogóle możliwe?

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Pietrzak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.