ZGrani mieszkańcy są teraz w... komórce

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

ZGrani mieszkańcy są teraz w... komórce

Leszek Kalinowski

W Zielonej Górze już nie musisz nosić plastikowych kart, by korzystać ze zniżek. Wystarczy telefon. Będziesz mógł też wiedzieć, gdzie jest Twoje dziecko.

Już blisko 60 tysięcy mieszkańców ma karty (32.700 ZGranej Rodziny i 25.300 ZGrani Zielonogórzanie 50 plus), dzięki którym taniej może kupować bilety na basen, na koncerty, robić zakupy czy zamawiać dania w restauracjach. - Oba programy są naprawdę super. I fajnie, że można je łączyć - mówi Aldona Jabłońska. - Cała rodzina korzysta z ulg i zniżek. Dzięki temu możemy sobie pozwolić na więcej.

Jak mówi ambasadorka programów, Małgorzata Szachowicz, nie osiadamy na laurach. Staramy się rozwijać i dawać nowe możliwości, a przede wszystkim satysfakcję posiadaczom kart. Stąd pomysł na aplikację mobilną w systemie android (na początku 2017 roku gotowa będzie aplikacja w systemie IOS). - Ja już kartę mam w telefonie - pokazuje prezydent Janusz Kubicki. - Plastikowych kart mamy coraz więcej. Nie zawsze nosimy przy sobie portfel. Inaczej z telefonem. Teraz będzie wygodniej.
Damian Stodulski, administrator aplikacji, tłumaczy, że można ją instalować wchodząc na stronę www.aplikacja.zgranarodzina.pl lub www.aplikacja.zgrani50.pl lub korzystając ze sklepu Google Play. Co dzięki temu zyskamy?

Dostęp do wszystkich aktualnych ofert programu. Mało tego, program poprowadzi cię, jak dojechać w miejsce, w którym będzie mógł skorzystać ze zniżek. Możesz też wyszukać konkretną ofertę w pobliżu twojej lokalizacji. Możesz też dodać interesujące cię oferty do twoich ulubionych.

Jeśli pobierzemy już aplikację ze wskazanej strony, musimy wcisnąć przycisk „Akceptuję”. Po zakończeniu instalacji aplikacji trzeba jeszcze kliknąć w „Otwórz”. Ostatnim krokiem jest zalogowanie się do aplikacji. Podaj numer swojej karty (np. 10299) oraz numer PESEL, aby zalogować się do aplikacji. - Można tez uruchomić lokalizator dzieci, dzięki któremu będziemy wiedzieć, gdzie w danym momencie znajduje się nasza pociecha - dodaje Małgorzata Szachowicz. - Aplikację lokalizatora instaluje się tylko na telefonie swojego dziecka.

Aplikacja ZGrana Rodzina Lokalizator jest do pobrania ze strony www.aplikacja.zgranarodzina.pl lub ze sklepu Google Play.
- A czy można też założyć lokalizator... żonie albo mężowi ? - pytano podczas wtorkowej prezentacji. Prezydent stwierdził, że nie ma takiej opcji.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.