ŻEGLUGA MAZURSKA

Czytaj dalej
Materiał informacyjny "ŻEGLUGA MAZURSKA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

ŻEGLUGA MAZURSKA

Materiał informacyjny "ŻEGLUGA MAZURSKA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Największym armatorem pasażerskim na Mazurach jest Żegluga Mazurska z Giżycka. Dysponuje flotą dwunastu statków pasażerskich, zdolnych ogółem przyjąć na pokład 1137 pasażerów. Statki ŻM przemierzają w sezonie letnim cały główny szlak żeglowny Wielkich Jezior Mazurskich, operując z portów w Giżycku, Mikołajkach, Rucianem-Nidzie, Węgorzewie i Rynie.

Z portu w Giżycku można się wybrać na południe w rejs Giżycko – Mikołajki, przebiegający środkową częścią szlaku WJM, w dużej części po zbudowanych w XVIII wieku kanałach. Można też popłynąć na północ w rejs na trasie Giżycko – Węgorzewo, którego szlak biegnie przez malownicze akweny zespołu jeziora Mamry – drugiego, pod względem wielkości, jeziora w Polsce.

Miłośnicy natury i historii powinni się koniecznie wybrać z Giżycka w rejs na Wyspę Kormoranów. Szlak tej wycieczki wiedzie południowymi akwenami jeziora Mamry na rezerwatowe Jezioro Dobskie, a celem jest wyspa Wysoki Ostrów – lęgowa kolonia kormoranów i czapli, a jednocześnie relikt staropruskiego grodziska.

Z przystani w Mikołajkach statki ŻM wypływają na południe w niezwykle atrakcyjny rejs Mikołajki – Ruciane-Nida, z wpłynięciem na największe polskie jezioro – Śniardwy, a dalej wiodący rynnowym jeziorem Bełdany, którego brzegi porasta Puszcza Piska. Dużą atrakcją tego rejsu jest przeprawa przez śluzę w Guziance.

Z kolei na północ można się wybrać w rejs na trasie Mikołajki – Ryn, którego szlak przebiega niebywale malowniczą rynną morenową jeziora Tałty i Jeziora Ryńskiego i kończy się w zatoce u stóp krzyżackiego zamczyska. Dłuższe rejsy pomiędzy portami można realizować w różnych konfiguracjach: w jedną, albo drugą stronę, a także tam i z powrotem z dogodną przerwą na zwiedzanie portowych miasteczek.

Pasażerowie, którzy nie mają zbyt wiele czasu, a chcieliby w pełni poczuć wyjątkowy klimat Wielkich Jezior Mazurskich, mogą się wybrać w o wiele krótsze rejsy spacerowe. Port ŻM w Giżycku jest punktem wyjściowym do rejsu na Łabędzi Szlak – krajobrazowo-ornitologiczną przygodę pomiędzy malowniczymi, stanowiącymi rezerwaty przyrody, wyspami na jeziorze Kisajno. Natomiast rejs spacerowy do Wyspy Miłości to okazja bliższego zapoznania się z obszerną połacią wodną jeziora Niegocin i wiążącymi się z tym jeziorem legendami. Z przystani ŻM w Mikołajkach koniecznie trzeba wyruszyć na spacer po Śniardwach, aby spotkać się oko w oko z tym największym polskim jeziorem.

Przystań ŻM w Rucianym Nidzie oferuje wycieczkę po niezwykle pięknym, puszczańskim Jeziorze Nidzkim, zaś z przystani ŻM w Węgorzewie koniecznie trzeba wybrać się na rejs do największej mazurskiej wyspy Upałty, który jest atrakcyjnym, wodnym spacerem po rzece Węgorapie i północnym akwenie jeziora Mamry. Oprócz rejsów uwzględnionych w regularnym rozkładzie Żegluga Mazurska oferuje rozrywkowe rejsy dancingowe i dyskotekowe, realizowane okazjonalnie w letnie wieczory z portu w Giżycku i przystani w Mikołajkach. Możliwe są także czarterowe rejsy tematyczne dla zorganizowanych grup, realizowane na zamówienie w formie czarteru.

Zapraszamy!

Żegluga Mazurska Sp. z o.o.

Aleja Wojska Polskiego 8, 11-500 Giżycko

tel. 87 428 53 32, e-mail: sekretariat@zeglugamazurska.com.pl

Port Giżycko – tel. 87 428 25 78, 600 274 564

Przystań Mikołajki – tel. 87 421 61 02, 601 196 702

www.zeglugamazurska.com.pl

Materiał informacyjny "ŻEGLUGA MAZURSKA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.