MR

Zabójstwo w Mielcu. Kolega z celi oskarżonego o zabójstwo żony zmienił zeznania złożone na przesłuchaniu

Oskarżony złożył do sądu kilka wniosków dowodowych, które jednak sąd oddalił. Uznał je za zbędne lub niemożliwe do przeprowadzenia Fot. Marcin Radzimowski Oskarżony złożył do sądu kilka wniosków dowodowych, które jednak sąd oddalił. Uznał je za zbędne lub niemożliwe do przeprowadzenia
MR

Biegłego sądowego lekarza stomatologa oraz troje świadków przesłuchał Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu, w kończącym się w procesie pochodzącego z Wrzaw (powiat tarnobrzeski) 40-letniego Pawła M., oskarżonego o zabójstwo żony w Mielcu.

Jako pierwszy na pytania sądu oraz stron odpowiadał biegły sądowy, lekarz dentysta Jan Czajewski, specjalista protetyki i chirurgii stomatologicznej. Podtrzymał swoją pisemną opinię przygotowana na potrzeby sprawy. Miał ustalić w jaki sposób małoletni syn zamordowanej Agaty stracił kilka zębów. Z ustaleń śledczych wynika bowiem, że to oskarżony znęcał się nad chłopcem i bijąc pięściami aż wybił mu zęby.

- Stwierdziłem, że badany utracił zęby mleczne trzecie i możliwe, że zostały utracone na skutek uderzenia pięścią, ale tego nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić - opiniował lekarz. - Uważam, że lewa trójka górna oraz obie trójki dolne zostały wybite z zębodołów na skutek uderzenia. Przemawia za tym ich wcześniejszy ubytek, gdyż u chłopca w tym wieku powinny one być jeszcze przez kilka lat. Jeden z zębów był z nieresorbowanym korzeniem, dlatego pokrzywdzony myślał, że to ząb stały. Taki mechanizm potwierdzają także zeznania chłopca.

Oskarżony zaprzecza, by bił chłopca i wybił mu zęby. Twierdzi, że nastolatek w szkole spadł z drabinki i doznał urazu szczęk oraz stracił ząb.

W dalszej części tekstu przeczytasz m.in.:

"Przed sądem zeznania złożyły także dwie młode kobiety - fryzjerka oraz kosmetyczka. Prowadziły swoje salony w części domu w Zaleszanach, który wynajmował oskarżony z żoną i jej dziećmi."

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
MR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.