Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zabójstwo na stacji w Egiertowie. Bliskim Piotra trudno zaakceptować myśl, że sprawcy zbrodni pozostaną bezkarni

Czytaj dalej
Dorota Abramowicz

Zabójstwo na stacji w Egiertowie. Bliskim Piotra trudno zaakceptować myśl, że sprawcy zbrodni pozostaną bezkarni

Dorota Abramowicz

Tylko na Pomorzu 130 zbrodni nie doczekało się rozwiązania i ukarania winnych. Do zamkniętych spraw wracają policjanci z Archiwum X. Oto jedna z nich - okrutne i bezsensowne zabójstwo młodego człowieka, którego życie bandyci wycenili na niecałe 1200 złotych...

Ci, którzy znali Piotra, wspominają go jako naturalnego, dobrze wychowanego i zawsze życzliwego ludziom młodego człowieka. Wierzył innym, zawsze szukał dobrych cech charakteru u drugiej osoby. Poproszony o pomoc nigdy nie odmawiał. I tylko niektórzy dodają, że gdyby tamtego, zadusznego dnia powiedział proszącym o wodę zbrodniarzom „nie”, to może uniknąłby okrutnego losu...

- Gdybym miał takiego syna, byłbym z niego dumny - mówi o Piotrze Sikorze Edward Lieban, który prowadził wspólnie z ojcem chłopaka stację PKN Orlen w Egiertowie. - Choć miał zaledwie 21 lat, był bardzo samodzielny. Najpierw skończył szkołę zasadniczą, potem technikum, a tuż przed tragedią rozpoczął studia na kierunku resocjalizacja. Równocześnie pracował na stacji paliw. W przyszłości chciał pomagać przestępcom w przystosowaniu do życia w społeczeństwie. Tymczasem któryś z nich wcześniej stanął na jego drodze, pozbawiając go planów, przyszłości, życia. Pozostał wielki żal za dobrym człowiekiem.

W tym samym miejscu, na skrzyżowaniu dróg w Egiertowie, przed czternastoma laty stała niewielka stacja paliw Orlenu, gdzie nieustaleni dotąd sprawcy,

W kałuży krwi

W tym samym miejscu, na skrzyżowaniu dróg w Egiertowie, przed czternastoma laty stała niewielka stacja paliw Orlenu, gdzie nieustaleni dotąd sprawcy,

W Egiertowie na skrzyżowaniu krajowej „dwudziestki” prowadzącej do Kościerzyny i drogi do Kartuz od lat zatrzymywały się samochody, by zatankować na stacji paliw Orlenu. Dziś to nowy obiekt z rozbudowaną częścią restauracyjną i sklepem, przed który niemalże bez przerwy zajeżdżają kolejni kierowcy. W niewielkim stopniu przypomina on maleńki budynek, w którym przed niespełna czternastoma laty popełniono brutalne morderstwo.

- Nigdy wcześniej i nigdy później w Egiertowie nie było podobnego zdarzenia - mówią mieszkańcy wsi. - Dlatego tak trudno o nim zapomnieć.

W materiale niewyjaśniona historia zabójstwa 21-letniego wtedy Piotra Sikory. Kto stoi za tą sprawą? Co wydarzyło się w Egiertowie? Co wie policja?

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Dorota Abramowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.