Michał Pomorski

Zabili maczetami Polaka na Wyspach

Michał Pomorski

Kilku zamaskowanych bandytów zabiło w sobotę 39-letniego Polaka na ulicy w brytyjskim Bolton. Ofiara zmarła na skutek odniesionych ran

Dramat Polaka na Wyspach Brytyjskich. Kilku zamaskowanych sprawców zaatakowało w sobotę na jednej z ulic miasta Bolton 39-letniego Sebastiana Ż. Polak, który przyjechał na Wyspy Brytyjskie dekadę temu z Koszalina, zmarł na miejscu w wyniku doznanych obrażeń.

Tragedia rozegrała się na oczach kilku osób, w tym przyjaciółki Polaka. Policja zatrzymała już 29-letniego mężczyznę, którego podejrzewa o udział w zabójstwie.

Sprawców, jak twierdzili świadkowie horroru, było trzech, może czterech, wszyscy mieli na głowach kominiarki.

- Ciężko rannego Polaka zostawili na ulicy. Przy nim była jego przyjaciółka - opowiadał jeden ze świadków ataku.

Sebastian pracował jako kierowca samochodu dostawczego, trenował boks i walki mieszane. Uczestniczył między innymi w walkach w tzw. klatkach. Jak na razie nie wiadomo, dlaczego bandyci zaatakowali Polaka.

Sebastian był znany w lokalnej społeczności. Jak potwierdzają świadkowie tych dramatycznych wypadków, bandyci przyjechali samochodem marki Honda. Wysiedli z auta i skierowali się w kierunku Polaka. Ten starał się uciec, napastnicy dopadli go i po przepychankach zaatakowali naszego rodaka.

Napastnicy użyli maczet, jak twierdzili świadkowie horroru. Sebastian Ż. doznał podczas tego ataku rozległych ran, miał nacięcia na plecach i karku.

W pewnym momencie jeden z napastników odciął Polakowi palec, świadkiem tego zdarzenia była dziewczyna ofiary. Kilkanaście osób pospieszyło ciężko rannemu na pomoc. Niestety, mimo podejmowanych starań i przybycia pogotowia ratunkowego Sebastian zmarł na miejscu tragedii.

- Oni przyjechali samochodem, to na pewno była honda. Było tych bandytów trzech, może czterech. Wysiedli z auta i najpierw zaczęli go popychać, kiedy Polak chciał uciec, dopadli go, walili maczetami - opowiadał jeden ze świadków tragedii.

Policja prowadzi poszukiwania sprawców tego napadu.

Michał Pomorski

Michał Pomorski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.