Zabieg usunięcia zaćmy w Swissmedzie. Zaćmy można się pozbyć

Czytaj dalej
Materiał partnera

Zabieg usunięcia zaćmy w Swissmedzie. Zaćmy można się pozbyć

Materiał partnera

Zaćma zwykle rozwija się w obu oczach, rzadko dotyczy tylko jednego. Przy zaawansowanej zaćmie jedynym skutecznym leczeniem jest operacja. Polega ona usunięciu zmętniałej, nieprzezroczystej soczewki i wszczepieniu w jej miejsce nowej, sztucznej.

Lepsze od oryginału

W Szpitalu Swissmed wszczepiamy następujące rodzaje soczewek:

• jednoogniskowe AcrySof® Natural i AcrySof® IQ po wszczepieniu których pacjent musi nosić do czytania okulary o mocy plus 3 dioptrie. Zabieg jest refundowany przez NFZ.
• toryczne AcrySof® Toric do korekcji przedoperacyjnego rogówkowego astygmatyzmu
• wieloogniskowe AcrySof® ReStor® i AcrySof® ReStor TORIC ®, które umożliwiają widzenie bliskie i dalekie bez okularów. Są to najnowocześniejsze są soczewki pseudoakomodacyjne, będące przełomem w chirurgii narządu wzroku. Można z nimi swobodnie czytać książkę, pracować przy komputerze, prowadzić samochód w dzień i nocą, a także uprawiać sport (np. jazdę na rowerze, nartach czy surfing).

Soczewki te służą do końca życia. Dodatkowo posiadają właściwości filtrujące światło zbliżone do naturalnych soczewek oka w wieku 25 lat. Chronią też narząd wzroku przed promieniowaniem ultrafioletowym oraz szczególnie szkodliwym dla oka światłem niebieskim, które stanowi poważne zagrożenie dla komórek odbierających impulsy świetlne w siatkówce.

Podczas zabiegu zwanego fakoemulsyfikacją lekarz wykonuje tylko 1–3 milimetrowe nacięcie w gałce ocznej. Operacja przeprowadzana jest ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym. Chirurg przy pomocy ultradźwięków rozbija zmętniałą soczewkę i wypłukuje ją z oka. Następnie specjalnymi narzędziami wprowadza sztuczną.

Zabieg ten nie wymaga założenia szwów. Trwa około 15–20 minut. Następnie okulista zakłada opatrunek, który zdejmuje następnego dnia. Przez kilka dni oko może być podrażnione. Zwykle wystarcza wówczas użyć kropli likwidujących stan zapalny. Okres rehabilitacji na ogół nie przekracza tygodnia. Po nim chory może wrócić do codziennych zajęć.

Materiał partnera

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.