Wyzwanie na tłusty czwartek: Zrób zdjęcie pączka, wrzuć na facebooka i pomóż dzieciom z Syrii

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Wyzwanie na tłusty czwartek: Zrób zdjęcie pączka, wrzuć na facebooka i pomóż dzieciom z Syrii

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Z okazji tłustego czwartku Fundacja Świętego Mikołaja organizuje akcję charytatywną #dobrepączki, w ramach której chce zachęcić do wpłacania pieniędzy na kolejny rok działalności szkoły w Aleppo.

Ograniczony dostępu do edukacji odbiera dzieciom dzieciństwo, ale także szansę na dobrą przyszłość. Fundacja Świętego Mikołaja również w pandemii pomaga dzieciom w Syrii, prowadząc świetlicę edukacyjną, w której dzieci uczą się, bawią i biorą udział w zajęciach dodatkowych.

Tłusty czwartek to dobra okazja, aby zjeść pączka, dołączyć do zabawy i razem zrobić coś dobrego.

Zasady akcji są proste. Aby dołączyć do zabawy, wystarczy zrobić zdjęcie swojego pączka i udostępnić je na Facebooku z hashtagiem #dobrepączki, a następnie wpłacić minimum 5 zł na rzecz świetlicy w Aleppo. Kolejnym krokiem jest nominowanie 2 osób do udziału w zabawie. W swoim poście można wykorzystać przygotowany przez fundację tekst: Zostałem/am nominowany/a do udziału w zabawie, której celem jest zbiórka środków na świetlicę dla dzieci z Aleppo w Syrii, którymi opiekuje się Fundacja Świętego Mikołaja. Do udziału w zabawie nominuję x i y.

Dzieci są najbardziej bezbronnymi ofiarami wojny w Syrii. Wiele z nich straciło członków rodziny, domy i całe dotychczasowe życie. Połowa z ponad dwudziestu tysięcy mieszkających w Aleppo dzieci w wieku 5-18 lat z powodu wojny musiała przerwać edukację, a część z nich nadal musi pracować, by pomóc utrzymać rodzinę. Dlatego Fundacja Świętego Mikołaja od trzech lat pomaga dzieciom w Aleppo i apeluje do Polaków o wsparcie.

- Od początku prowadzenia przez nas szkoły w Aleppo chętnych dzieci było o wiele więcej, niż mogliśmy pomieścić. Dlatego w grudniu zmieniliśmy lokalizację na większą. Obecnie w lekcjach uczestniczy 80 dzieci w różnym wieku, ale w ciągu najbliższych miesięcy przyjmiemy do szkoły jeszcze 30 dzieci. Rok 2020 był trudnym rokiem. Z powodu gwałtownego wzrostu cen żywności i pozostałych produktów spowodowanego pandemią wiele rodzin znalazło się w ciężkiej sytuacji finansowej. Dlatego też w maju rozdaliśmy paczki z pomocą dla 100 rodzin, których dzieci przychodzą na lekcje do naszej świetlicy. Paczki zawierały najpotrzebniejsze produkty. Nasza świetlica była otwarta z przerwami wynikającymi z obostrzeń wprowadzanych w Syrii, był czas kiedy musieliśmy ją zamknąć ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz wprowadzone przez władze syryjskie obostrzenia. Jednak udało się razem z dziećmi świętować Boże Narodzenie. Święty Mikołaj przyniósł dzieciom w prezencie nowe, ciepłe kurtki. To dla nas bardzo ważne aby wspierać ich w tak trudnym dla wszystkich czasie – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja

Wszystkie informacje i numer konta znajdują się na stronie: www.mikolaj.org.pl/dobrepaczki oraz w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/232584165076595

Można także podzielić się swoim 1% z dziećmi z Aleppo. Wystarczy wpisać w PIT numer KRS Fundacji Świętego Mikołaja (KRS 0000126602) i podać cel szczegółowy: pomoc dzieciom z Aleppo.

Iwona Kłopocka-Marcjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.