Grażyna Antoniewicz

Wystawa w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Dane im było zwykłe farby wodne ...przekształcać w blask

Bruno Paetsch (1891 - 1976), „Długie Pobrzeże”, olej, płótno Bruno Paetsch (1891 - 1976), „Długie Pobrzeże”, olej, płótno
Grażyna Antoniewicz

Prace malarzy mniej i bardziej znanych, ale wyjątkowo interesujących, tych, którzy tworzyli w Gdańsku w XIX i XX wieku zobaczyć będzie można już w piątek 22 czerwca w galerii Nadbałtyckiego Centrum Kultury w gdańskim Ratuszu Staromiejskim.

Obrazy na wystawie „Malarze XIX- i XX-wiecznego Gdańska” pochodzą z bogatej kolekcji Andrzeja Walasa. Są one wynikiem jego wieloletniej fascynacji gdańską sztuką. Większość dzieł została kupiona w domach aukcyjnych w Polsce i na Zachodzie, ale nie tylko...

- Na pewno wszyscy antykwariusze w Trójmieście wiedzą, że zbieram „Gdańsk” i jak jest coś ciekawego, to mnie wzywają - opowiadał Andrzej Walas, kiedy rozmawialiśmy cztery lat temu.

Obrazy na wystawie „Malarze XIX- i XX-wiecznego Gdańska” pochodzą z bogatej kolekcji Andrzeja Walasa. Są one  wynikiem jego wieloletniej fascynacji gdańską sztuką. Większość dzieł została kupiona w  domach aukcyjnych w Polsce i na Zachodzie, ale nie tylko... Przeczytajcie dlaczego warto obejrzeć wystawę w Nadbałtyckim Centrum Kultury.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grażyna Antoniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.