Wygrali z MGOPS-em. Mogą wrócić do pracy

Czytaj dalej
Fot. Anna Klaman
Anna Klaman

Wygrali z MGOPS-em. Mogą wrócić do pracy

Anna Klaman

To możliwe, o ile wczorajszy wyrok z Człuchowa się uprawomocni.

Pełnomocników MGOPS-u na sali rozpraw nie było, ale apelacja jest murowana, z czym Lipska i Sikorski się liczą. Jak prorokował wczoraj na gorąco ich pełnomocnik Marek Pawłowski, za dwa miesiące orzeczenie powinno być już prawomocne.

Jolancie Lipskiej poleciały łzy, a po rozprawie wyznała, że cieszy się na samą myśl, że wróci do pracy na swoje stanowisko - bo takie jest orzeczenie sądu. Śmiała się, że to już problem burmistrz, co zrobić z obecną dyrektorką MGOPS-u. Bo przecież dwóch szefów być nie może. Sąd wytknął, że Jolantę Lipską zwolniono sześć miesięcy przed zakończoną kontrolą. I do tego dyscyplinarnie, a w takim przypadku to pracodawca musi udowodnić rażące naruszenie obowiązków. W ocenie sądu nie ma dowodów na postawienie takiej tezy. W uzasadnieniu przewodniczący składu orzekającego sędzia Marek Osowicki zauważył, że rozwiązanie umowy z Lipską mogło być przecież z wypowiedzeniem, co zwalniałoby urząd z udowodnienia jej winy. - Najważniejsze dla mnie jest to, że sąd uznał, że nie naruszyłam obowiązków pracowniczych - komentowała wyrok Lipska.

Stawka duża - bo idzie nie tylko o pracę, ale i o dobre imię. Zarzuty dotyczyły niegospodarności i wyłudzenia dużej sumy pieniędzy. Śledztwa formalnie nadal nie zakończono, decyzję o jego umorzeniu rozpatrzy jeszcze chojnicki sąd. A Lipska i Sikorski mogą złożyć pozwy o naruszenie dobrego imienia. - Gdy sprawa się uprawomocni, usiądziemy przy kawie i także nad tym się zastanowimy - mówi Lipska.

Lipskiej i Sikorskiemu należy się utracone wynagrodzenie. Gdy gmina sama nie wypłaci, na pewno złożą pozew. Słony wydatek, może aż 300 - 400 tys. zł. Jutro więcej na ten temat.

Anna Klaman

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.