Wybory samorządowe 2018: Wyborcza karuzela rozkręca się w gminach. Kto powalczy o fotele wójta i burmistrza?

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Genca
Mikołaj Woźniak

Wybory samorządowe 2018: Wyborcza karuzela rozkręca się w gminach. Kto powalczy o fotele wójta i burmistrza?

Mikołaj Woźniak

W najbliższym czasie oficjalnie powinna zostać ogłoszona data tegorocznych wyborów samorządowych. Wtedy będzie mogła wystartować prawdziwa kampania wyborcza. Jednak w niektórych gminach powiatu poznańskiego już dziś znane są niektóre nazwiska osób, które powalczą o fotele burmistrza czy wójta.

Niemal każdy z aktualnie sprawujących władzę zarządców gmin, będzie się ubiegał o kolejną kadencję. Nie każdemu przyjdzie to łatwo, bo naprzeciwko staną konkurenci niezadowoleni z obecnej władzy i mający własne pomysły na gminę.

Tak będzie choćby w Murowanej Goślinie. Z naszych informacji wynika, że burmistrz Dariusz Urbański ma w planach start w kolejnych wyborach. Jako jego kontrkandydat już dziś przedstawia się Radosław Szpot. Pomysły na kampanię czerpie od największych graczy w Polsce. W Murowanej Goślinie wystawia kanapę i rozmawia z mieszkańcami.

Czytaj także: Wybory samorządowe 2018: Kampania przed kampanią już trwa. PKW apeluje, ale i tak nie może tego zmienić

- Od zawsze jestem związany z Murowaną Gośliną. Tutaj się wychowałem, założyłem rodzinę, prowadzę przedszkole. Ale chcę dowiedzieć się od mieszkańców z czego są dumni, a co by zmienili

- komentuje Szpot.

Według niego Murowana Goślina oparła się gwałtownej suburbanizacji, ale też zatraciła swoją tożsamość. Uważa, że niewykorzystany jest potencjał Puszczy Zielonki, a sama gmina nie stawia ani na przedsiębiorczość, ani na przyciągnięcie nowych mieszkańców. On chce się skupić na tym drugim.

Kto zamierza kandydować w wyborach w Suchym Lesie, Puszczykowie, Czerwonaku, Komornikach, Dopiewie, Stęszewie, czy Tarnowie Podgórnym? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Mikołaj Woźniak

Piszę przede wszystkim o polityce - na bieżąco monitoruję pracę posłów i senatorów z Wielkopolski, a także to jakie projekty ustaw trafiają do Sejmu. Zajmuję się również drogami - przede wszystkim planami budowy nowych dróg ekspresowych i krajowych, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Wielkopolski. Zdarza mi się pisać także teksty interwencyjne, opisywać ludzkie historie, czy problemy przyszłych mieszkańców z opóźnionymi inwestycjami deweloperskimi. Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje i poszukiwać tematów z naprawdę różnych dziedzin. Z "Głosem" jestem związany od czerwca 2015 r., czyli tak naprawdę od momentu... skończenia liceum.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.