Anna [email protected]

Wspominali Jerzego i Ligię Rogańską, a także wielu innych aktywnych działaczy

Okolicznościowy jubileuszowy tort był jedną z wielu atrakcji. Najważniejszą była jednak wystawa dokumentująca minione lata. Fot. Nadesłane Okolicznościowy jubileuszowy tort był jedną z wielu atrakcji. Najważniejszą była jednak wystawa dokumentująca minione lata.
Anna [email protected]

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie obchodziło jubileusz 35-lecia istnienia oddziału. To najstarsza czerska organizacja pozarządowa.

Czerski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego działa niezmiernie prężnie, wzmacniając poczucie lokalnej tożsamości i przynależności kulturowej. Obecnie ZK-P liczy 36 członków, a funkcję prezesa pełni Bogumiła Milewska.

W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyło liczne grono członków, gości i przyjaciół zrzeszenia, w tym przedstawiciele Civitas Christiana w Czersku, WTZ w Czersku, czerskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością również członkowie zarządu głównego ZK-P: prezes Łukasz Grzędzicki oraz wiceprezes Michał Kargul, a także przedstawiciele samorządu: przewodniczący rady miejskiej Grzegorz Kobierowski oraz zastępca burmistrza Czerska Grzegorz Klauza. Jak na jubileusz przystało, nie zabrakło wspomnień. - Ludzie tworzą historię tę wielką, globalną, ale także tę lokalną. Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Czersku czynią to już od ponad 35 lat. A czas szybko mija - mówiła wzruszona Milewska, przypominając historię ZK-P oraz tych, którzy już odeszli, a byli aktywni w zrzeszeniowej pracy. Wspomniano m.in. Jerzego Rogańskiego, współzałożyciela i wieloletniego prezesa czerskiego oddziału ZK-P, Witolda Jankowskiego-Burczyka, Józefa Ceynowę, Irenę Ceynową-Literską, Ligię Rogańską, Kazimierza Zabrockiego i Wincenta Szynwelskiego. Jubileusz był okazją do podsumowań, wiele z nich zostało opisanych w folderze oraz na wystawie. Zgromadzono na niej zdjęcia, wydawnictwa i inne projekty, zrealizowane przez czerskie ZK-P w minionych latach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.