Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Władysław Kosiniak-Kamysz: Wierzę, że w obecnej sytuacji większość sędziów zachowa się przyzwoicie

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Rozm. Jarosław Zalesiński

Władysław Kosiniak-Kamysz: Wierzę, że w obecnej sytuacji większość sędziów zachowa się przyzwoicie

Rozm. Jarosław Zalesiński

O łamaniu konstytucji, podobieństwach między sanacją a PiS, politycznym planie ludowców i dzieleniu Polaków mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Minister Zbigniew Ziobro zadeklarował niedawno, że opozycja przegrała walkę o sądy. Trudno się chyba z panem ministrem nie zgodzić.
Jeżeli mówimy o przegłosowaniu ustaw, nie mogliśmy się spodziewać niczego innego. Opozycja jest opozycją dlatego, że stanowi mniejszość w parlamencie. Najmądrzejsze nawet słowa, mówiące o prawie do sprawiedliwości czy o niezawisłości sądów, niestety nie trafiły do tych, którzy dzisiaj rządzą. Nie trafiły też do rządzących apele, by nie naruszali standardów demokratycznego państwa i by nie łamali konstytucji.

W dalszej części rozmowy prezes PSL odpowiada m.in. na następujące pytania:

 • Z trybuny sejmowej zdarzało się panu zestawiać PiS z sanacją. Nie za ostro?
 • Czy program społeczny PSL jest aby na pewno alternatywą wobec PiS?
 • Skąd weźmiecie miliardy na zwolnienie emerytów z płacenia podatku i składek?
 • Jak macie zamiar zrealizować waszą obietnicę dwuletniej gwarancji pracy dla wszystkich absolwentów szkół zawodowych, ponadgimnazjalnych i wyższych przed trzydziestką? PSL ich wszystkich zatrudni?
 • PSL nawołuje do umiaru, szuka miejsca pośrodku. Ta ścieżynka pośrodku nie prowadzi donikąd?
Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Rozm. Jarosław Zalesiński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.