Janina Stefanowska

Wielka parada bryczek i wozów w Szymbarku

Udział w imprezie jest bezpłatny, 10 zł trzeba mieć jedynie na bilet do Centrum Edukacji i Promocji Regio Fot. Janina Stefanowska Udział w imprezie jest bezpłatny, 10 zł trzeba mieć jedynie na bilet do Centrum Edukacji i Promocji Regio
Janina Stefanowska

Stałą atrakcją wakacji na Kaszubach są przejażdżki wozem konnym, bryczką, karetą czy zabytkowym autem.

Te wszystkie środki lokomocji będą do dyspozycji gości Lokalnej Organizacji Turystycznej Szczyt Wieżyca i Zrzeszenia Kaszubskich Kuczerów i Hodowców Koni w Szymbarku, organizatorów XIV Wielkiej Parady Bryczek i Wozów w Szymbarku. Zbiórka w niedzielę o godz. 14 na gminnym boisku, gdzie redakcja uwieczni wszystkich na zdjęciu. Szukajcie go w najbliższy poniedziałek, 10 lipca, w wydaniu „Dziennika Bałtyckiego”.

Z boiska kolumna wozów przemieści się przez Potuły i szymbarski las do serca tego regionu - Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Po krótkim postoju kawalkada pojazdów wyruszy z powrotem na boisko, gdzie rozegrane będą 8 mistrzostwa w jeździe na oklep i wyścigi bryczek.

Na boisku pojawi się oddział Kaszuby Kawalerii II Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, zespoły folklorystyczne, kaszubski Kabaret Purtce. Imprezę poprowadzi zespół Duo Monopol.

Janina Stefanowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.