Szymon Zięba

Więcej gwałtów w wakacje. Policjanci apelują o rozwagę

- To, że ktoś pije czy zgodzi się pójść wspólnie na imprezę, nie oznacza, że wyraża zgodę na seks - podkreślają eksperci Fot. 123RF - To, że ktoś pije czy zgodzi się pójść wspólnie na imprezę, nie oznacza, że wyraża zgodę na seks - podkreślają eksperci
Szymon Zięba

Zgwałcił kobietę, wykorzystując, że była nietrzeźwa. Policjanci z Gdańska alarmują: liczba takich przestępstw rośnie w wakacje! Ofiarami najczęściej są młode dziewczyny. Funkcjonariusze i pracownicy Centrum Interwencji Kryzysowej organizują specjalną kampanię uświadamiającą młodzież.

Połączenie alkoholu, używek i zbyt dużego zaufania może zakończyć się tragedią. Policja i przedstawiciele Centrum Interwencji Kryzysowej ostrzegają przed falą przestępstw seksualnych. - W wakacje odnotowujemy kilkunastoprocentowy wzrost takich zdarzeń - mówi asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku.

W jednym z przypadków dziewczyna umówiła się na plaży z mężczyzną, razem pili alkohol. Dziewczyna straciła świadomość. Sprawca to wykorzystał i ją zgwałcił. W innej sytuacji pokrzywdzona poznała mężczyznę na dyskotece. Po wspólnej zabawie wyszła z nim do toalety. Tam napastnik przytrzymał ją i, pomimo protestów, zgwałcił. Pokrzywdzona przestępstwo zgłosiła dopiero po kilku godzinach.

Ile osób, które padły ofiarą gwałtu czy molestowania trafia w wakacje do Centrum Interwencji Kryzysowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę?

Na czym polega akcja prewencyjna policji i CIK?

 

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Szymon Zięba

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.