Materiał partnera

Wiaty śmietnikowe bytowskiej firmy Wireland. Solidne, estetyczne i bardzo praktyczne

Wiaty śmietnikowe bytowskiej firmy Wireland. Solidne, estetyczne i bardzo praktyczne
Materiał partnera

Wiaty śmietnikowe produkowane przez bytowski Wireland można zobaczyć w całej Polsce. Są solidne, estetyczne i bardzo praktyczne. To idealne rozwiązanie dla zarządców osiedli.

Firma Wireland działa na rynku w branży metalowej od 50-ciu lat i w tym roku obchodzi swój jubileusz. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło firmie na wprowadzenie 10 lat temu niezwykle praktycznego produktu, którym jest wiata śmietnikowa. Ich powstanie rozwiązało problem gospodarowania odpadami niejednego zarządcy czy administratora osiedla.

Wiaty mają wytrzymałą konstrukcję, transparentny dach i ażurowe boki, więc niepotrzebne jest dodatkowe doświetlenie obiektu. Śmietnik zamykany jest na klucz, co ogranicza dostęp osobom trzecim oraz uniemożliwia wynoszenie odpadków przez zwierzęta. W pobliżu wiat ustawiane są ponadto pojemniki do segregacji odpadów, co ma wspomagać ich recykling. Jest to zatem rozwiązanie korzystne, zarówno z punktu widzenia gminy, jak i wszystkich tych, którzy użytkują tak urządzone miejsce do składowania odpadów.

Wiaty śmietnikowe bytowskiej firmy Wireland. Solidne, estetyczne i bardzo praktyczne

Dodatkowym atutem wiat z Wireland jest ich modułowość, która pozwala na dopasowanie wielkości osłony do potrzeb klienta i stwarza możliwość rozbudowy. Można je wykorzystywać powtórnie albo przenieść w inne miejsce. Jest to szczególnie ważne przy obecnej zmianie ustawy odnośnie gospodarowania odpadami, która weszła w życie 1 lipca 2017 r. Narzuca ona zarządcom wprowadzenie dodatkowych pojemników na odpady a w efekcie zmusza do zwiększenia powierzchni na ich składowanie.

Wiaty śmietnikowe pomagają nie tylko zachować ład i porządek w miejscu zamieszkania, ale także dobrze komponują się z otoczeniem. Takim przykładem jest usytuowanie osłony przy galerii handlowej FOCUS w Rybniku w województwie śląskim czy chociażby przy murze obronnym z II połowy XIII wieku w Myśliborzu w woj. zachodniopomorskim.

W rodzimym mieście producenta osłon śmietnikowych - Bytowie, jest czyściej bo gmina wspiera wspólnoty mieszkaniowe.

Inwestycje budowy wiat śmietnikowych, lokalizowanych przy bytowskich osiedlach, realizowane były w porozumieniu zawartym pomiędzy gminą a mieszkańcami i przedsiębiorcami. Wspólnoty mieszkaniowe same zwracają się do miasta z wnioskiem o budowę wiaty i współfinansowanie inwestycji, a następnie przygotowują utwardzone miejsce pod budowę osłony śmietnikowej. Zakup wiaty i jej postawienie współfinansowane jest z pieniędzy z Funduszu Ochrony Środowiska, jakimi dysponuje każda gmina.
Dzięki licznym wiatom śmietnikowym gminie łatwiej utrzymać porządek i czystość co potwierdzają zadowoleni gospodarze osiedli oraz mieszkańcy.

Wiaty śmietnikowe bytowskiej firmy Wireland. Solidne, estetyczne i bardzo praktyczne

Pomimo, że firma mieści się w północnej części Polski to ogromne zainteresowanie osłonami śmietnikowymi marki Wireland jest na południu kraju. Korzystna cena i wysoka jakość na tyle przekonują klienta, że odległość nie stanowi tu problemu. W ostatnim okresie coraz częściej zamówienia spływają również z województw na północy Polski. W pierwszym półroczu firma postawiła kilkadziesiąt osłon na terenie Bonina, Koszalina, Słupska i Darłowa.

Wiaty śmietnikowe z bytowskiej fabryki mogą mieć też inne zastosowanie. Z powodzeniem pełnią funkcję wiat rowerowych, w których pod zadaszoną, zamykaną konstrukcją mieszkańcy mogą przechowywać wózki dziecięce i rowery.
WIRELAND

ul. Szarych Szeregów 10
77-100 Bytów
tel. 59 822 19 51
biuro@wireland.pl

Materiał partnera

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.