W tym miejscu tropikalne lato trwa przez cały rok kalendarzowy

Czytaj dalej
Ryszard M. Perczak

W tym miejscu tropikalne lato trwa przez cały rok kalendarzowy

Ryszard M. Perczak

Tropical Islands, czyli niezwykłe miejsce z klimatem przypominającym Amazonię, znajduje się zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od naszej zachodniej granicy.

Jak na Bali

Jadąc autostradą z Berlina do Drezna, mniej więcej na 60. kilometrze, już z daleka dostrzeżemy wystającą nad linię lasu potężną kopułę. To właśnie w niej na powierzchni 66 tysięcy metrów kwadratowych (tyle co 9 boisk piłkarskich) funkcjonuje coś co w naturze występuje tysiące kilometrów od Polski.

Wchodząc pod kopułę, od razu poczujemy się jak w dżungli. Jest nie tylko ciepło, ale również odpowiednio wilgotno.

Tropikalna rośliność i zwierzęta, baseny z przejrzystą wodą, piaszczyste plaże i wiele innych atrakcji pozwala zapomnieć o chłodnej jesieni i zimie w naszej strefie geograficznej.

Można pływać, grać w piłkę plażową bądź po prostu leniuchować na leżaku. Komu będzie tego mało, może skorzystać z licznych saun.

Na miejscu są kawiarnie, bary i restauracje pozwalające zaspokoić pragnienie i głód. Jest też sklep ze sprzętem sportowym. Wszystko w klimacie tropikalnej dżungli.

Od malucha do seniora

W niemieckim Tropical Islands znajdą coś dla siebie dorośli i dzieci, dlatego np. weekend mogą tam spędzać całe rodziny i nikt nie będzie się nudził.

Kto chciałby spędzić w tych warunkach więcej niż jeden dzień na miejscu ma możliwość wykupienia noclegu. Dla gości, którzy przyjeżdżają np. na weekend są przygotowane miejsca w namiotach oraz kam-perach i przyczepach kempingowych.

Wcześniej w tym miejscu była baza wojsk radzieckich. Na otoczonym lasami terenie oprócz kopuły z atrakcjami znajduje się ogromny parking i pole kempingowe.

Z drogi Berlin-Drezno łatwo tu trafić, bo wszystko jest bardzo dobrze oznakowane.

Ryszard M. Perczak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.