Małgorzata Oberlan

W Toruniu choruje 40 procent garnizonu, w regionie - ponad tysiąc policjantów

Policjant zatrzymujący pojazd do kontroli. Takich widoków  w ostatnim czasie oglądamy bardzo mało Fot. Polska Press Policjant zatrzymujący pojazd do kontroli. Takich widoków w ostatnim czasie oglądamy bardzo mało
Małgorzata Oberlan

- Są miejsca w regionie, gdzie została tylko kadra kierownicza i pracownicy cywilni policji - mówi Monika Chlebicz, rzeczniczka policji w regionie.

- Nigdy dotąd taka sytuacja nie miała miejsca. 5 listopada zwolnienie chorobowe przyniosło ponad 1000 policjantów w Kujawsko-Pomorskiem. Na chorobowym jest 25 procent garnizonu. Są miejsca w regionie, gdzie została tylko kadra kierownicza i pracownicy cywilni policji. Robimy wszystko, by zachować ciągłość służby, ale jest to bardzo trudne - nie kryje Monika Chlebicz, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji.

Sytuację ratować mają przesunięcia kadry pomiędzy komisariatami i komendami. Za chwilę może jednak się okazać, że nie będzie kogo przesuwać. - W Toruniu 5 listopada na chorobowym było 40 procent całego garnizonu (liczy sobie 647 etatów). To sytuacja bez precedensu - mówi Wioletta Dąbrowska z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.