Iwona Kłopocka-Marcjasz

W poniedziałek zacznie się egzamin ósmoklasisty

Pierwsi ósmoklasiści i ostatni gimnazjaliści w czerwcu będą szturmować te same licea. Fot. 123RF Pierwsi ósmoklasiści i ostatni gimnazjaliści w czerwcu będą szturmować te same licea.
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Egzamin gimnazjalny mimo strajku nauczycieli się odbył. Czy uda się także trzydniowy maraton ósmoklasistów? W piątek we wszystkich szkołach podstawowych w regionie były już skompletowane zespoły nadzorujące. A dyrektorzy ściskali kciuki, by nic złego nie wydarzyło się przez weekend.

Skala problemu jest większa niż przy egzaminie gimnazjalnym. Tam chodziło o 168 szkół, a teraz egzamin dla 8300 uczniów powinien się odbyć w 340 szkołach podstawowych. Tymczasem 206 z nich strajkuje, ich dyrektorzy poprosili o pomoc.

- Telefony w kuratorium urywały się już od kilku dni. W niektórych szkołach, gdzie w strajku nie uczestniczyło 3-4 nauczycieli, do komisji potrzebnych było ponad 20 osób. Na szczęście nasza baza wolontariuszy chętnych do wsparcia szkół podczas egzaminów rozrosła się do ponad 180 osób - mówi Robert Socha, rzecznik Opolskiego Kuratora Oświaty. - Doliczając wszystkich wizytatorów kuratorium, w sumie dysponujemy 250 osobami, które mogą znaleźć się w zespołach nadzorujących. I wszystkie te osoby będą w egzamin zaangażowane.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Kłopocka-Marcjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.