W Gliwicach zawaliła się hala [ZDJĘCIA + WIDEO] 4 osoby ranne, w tym 1 ciężko KATASTROFA BUDOWLANA

Czytaj dalej
Fot. Bartosz Pudełko
PP

W Gliwicach zawaliła się hala [ZDJĘCIA + WIDEO] 4 osoby ranne, w tym 1 ciężko KATASTROFA BUDOWLANA

PP

Katastrofa budowlana w Gliwicach: Hala w Gliwicach się zawaliła. Do zdarzenia doszło przy ul. Wyczółkowskiego 113, gdzie jedna z firm zajmujących się automatyką przemysłową buduje nową halę. Podczas wylewania stropu zawaliła się 2/3 hali. 4 osoby są ranne, w tym 1 ciężko.

Katastrofa budowlana w Gliwicach:

Nowobudowana hala w Gliwicach przy ul. Wyczółkowskiego 113 zawalona. W strefie zagrożenia znajdowało się 5 osób, 3 od razu znaleziono.

Na miejscu pracowało 30 strażaków m.in. grupa poszukiwawcza z Jastrzębia. Psy sprawdzały gruzowisko.

Odnaleziono całą piątkę, 4 osoby przewieziono do szpitala. Są ranni. Jedna osoba jest ciężko ranna. Akcja zakończyła się o godz. 21:50.

KOMUNIKAT FIRMY AUIT WS. ZAWALONEJ HALI W GLIWICACH:

Zarząd AIUT Sp. z o.o. informuje, że w dniu 18 marca, w godzinach wieczornych, na terenie budowy nowego budynku produkcyjno-biurowego przy ul. Wyczółkowskiego 113, w trakcie kończenia zaplanowanych na ten dzień prac budowlanych, nastąpiło osunięcie wylewanego stropu piętra na parter obiektu. W wyniku tego zdarzenia czterech pracowników firmy FZ Sp. z o.o., generalnego wykonawcy inwestycji, pracujących bezpośrednio przy operacji, zostało rannych. Pracownicy firmy AIUT i i przybyłe służby ratunkowe natychmiast udzieliły niezbędnej pomocy.

Na budowie nowego budynku AIUT pracuje średnio ok. 50 pracowników Generalnego Wykonawcy.
Z racji godzin wieczornych i kończenia zaplanowanych na ten dzień prac, na budowie w chwili zdarzenia przebywało kilkanaście osób.

Zarząd firmy składa serdeczne podziękowania pracownikom i służbom ratowniczym za sprawne przeprowadzenie wczorajszej akcji.

Na terenie budowy zachowane były wszelkie środki bezpieczeństwa. Trwają oględziny i badania przyczyn zdarzenia, w tym celu FZ Sp. z o.o. powołuje specjalną komisję.

Wczorajsze wydarzenia nie mają wpływu na realizację prowadzonych przez AIUT projektów i zleceń, które są jak dotąd prowadzone w obecnym budynku firmy w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, Podstrefie Gliwice.


*Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
*16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
*Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
*Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

PP

Komentarze

5
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

chamstr

potwierdzam, sam sie dalem wykiwac bardzo brzydko z ich strony, chodzi o to ze nawet nie wykonali uslugi a kazali sobie slono zaplacic, no halo co to ma byc, mam nadzieje ze straca mnustwo klientow, na gowork ludzie sie zbieraja i zakladaja sprawe, oby tak sie stalo!

modyy

witam
pracuje przy takich robotach ciesielskich wiec takie roboty jak strop na 8 metrach stawia sie na wiezach a nie na skrecanych steplach tyle na ten temat moge wam powieziec pozdrowienia

KamilUczciwek

"Na terenie budowy zachowane były wszelkie środki bezpieczeństwa"

Czy aby na pewno skoro doszło do takiej tragedii?

życzliwy ?!

"Podczas wylewania stropu zawaliła się 2/3 hali"

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3790989,katastrofa-budowlana-w-gliwicach-zawalila-sie-budowana-hala,id,t.html

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.