U nas sprzedaje się auta tanie i stare - ale czy jare?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

U nas sprzedaje się auta tanie i stare - ale czy jare?

Sławomir Bobbe

Najtańsze auta używane można kupić w naszym regionie. Przy okazji jednak są również najstarsze i najbardziej „zajechane”.

Średnio za używane auto w Kujawsko-pomorskiem zapłacić trzeba było 13 900 złotych, najmniej w Polsce. W drugim najtańszym województwie - lubelskim - do tej sumy trzeba dorzucić kolejne 900 złotych. Mazowieckie - tu wpływ na wynik ma oczywiście Warszawa - jest najdroższe, używane auto kosztuje średnio 19 900 złotych. W raporcie AAA Auto Barometr znaleźć można również inne ciekawe, a dla regionu przykre dane.

Otóż sprzedawane u nas używane samochody są - tu znów średnio - niemal najstarsze. Mają 12,3 roku (w lubelskim to 12,5 roku, a w warmińsko-mazurskim również 12,3). Co gorsza, mają również potężny przebieg (średnio 193 tysiące przejechanych kilometrów na liczniku). Bardziej „zajechane” są tylko auta sprzedawane w lubelskim (204 tysiące), świętokrzyskim (199 tysięcy kilometrów) i warmińsko-mazurskim (198 tysięcy kilometrów).

Ruch powyżej 5 lat

- Na naszym rynku jest tak, że sprzedają się albo nowe auta, albo starsze i stare. Najgorzej jest w segmencie aut 3-5 letnich, ich sprzedaż właściwie stoi. Miałem renault clio sprowadzone z Niemiec, 3-letnie, w bogatej opcji. Rok czekało na nabywcę. Dotyczy to głównie aut małolitrażowych.

 • Jakie auta sprzedają się najlepiej, starsze czy nowe?
 • Jakie modele są najczęściej sprzedawane?
 • Benzyna, Diesel czy gaz?

Przeczytasz w dalszej części artykułu

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.