Agnieszka Kamińska

Tysiące osób mogą mieć toksyczny problem w swoich mieszkaniach

W latach 60. i 70. budowano bloki, korzystając z substancji, które dziś uznane są za rakotwórcze (np. azbestu). Toksyczny problem może mieć bardzo wielu Fot. Archiwum W latach 60. i 70. budowano bloki, korzystając z substancji, które dziś uznane są za rakotwórcze (np. azbestu). Toksyczny problem może mieć bardzo wielu mieszkańców w Polsce
Agnieszka Kamińska

Mieszkańcy sprzedali lokal w Sopocie, w którym prawdopodobnie znajdują się rakotwórcze substancje, stosowane w PRL. Mogą one znajdować się również w innych blokach.

Andrzej Jarosz i jego córka sprzedali mieszkanie w Sopocie. Znajduje się ono w bloku z lat 70. Nowi właściciele twierdzą, że gdy usuwali stare meble, wyczuli nieprzyjemny zapach. W podłodze, po usunięciu wylewki, znaleźli czarną substancję, której przebadanie zlecili prywatnej firmie. Dowiedzieli się, że jest to subit, który był kiedyś stosowany w budownictwie, a dziś uznany jest za niebezpieczny - może spowodować raka.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Agnieszka Kamińska

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Jak sobie przypomnę, jak kilkadziesiąt lat temu u nas na podwórku cięli płyty azbestowe na elewacje i balustrady i wszędzie była chmura pyłu, to dzisiaj mnie aż przechodzą dreszcze. A robotnicy, którzy to cięli kątówką nie mięli ŻADNEGO zabezpieczenia dróg oddechowych, nic ! Wdychali ten pył "pełną piersią", a później jeszcze przez kilka tygodni usuwaliśmy go ze wszystkich zakamarków podwórka. Już wtedy wydawało się to nam "niezdrowe", ale bardziej z powodu tumanów "jakiegoś" pyłu, a nie z powodu tak bardzo ostatnio opisywanego azbestu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.