Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Twórca Pacha Poznań uwolniony przez sąd i... ścigany przez CBŚ. "To świetny kandydat na pryśnięcie z kraju"

Czytaj dalej
Fot. Paweł Miecznik
Łukasz Cieśla

Twórca Pacha Poznań uwolniony przez sąd i... ścigany przez CBŚ. "To świetny kandydat na pryśnięcie z kraju"

Łukasz Cieśla

Choć twórca Pacha Poznań Dariusz M. jest prawomocnie skazany za kilka przestępstw, choć ciąży na nim nowy, nieprawomocny wyrok 3 lat więzienia, choć usłyszał nowe zarzuty gigantycznych wyłudzeń z SK Banku Wołomin, w październiku poznański sędzia Sławomir Szymański zwolnił go z aresztu.

Decyzję sędziego Szymańskiego co prawda szybko zmienił Sąd Apelacyjny. Ale Dariusz M. do aresztu już nie wrócił. Zdążył się ukryć. Nie wiadomo, gdzie jest. Teraz, na polecenie dwóch prokuratur, szuka go Centralne Biuro Śledcze.

– Jestem oburzony, że znalazł się sędzia, który wypuścił Dariusza M. na wolność. To wyraźnie zdefiniowany przestępca i świetny kandydat na pryśnięcie z kraju. Przecież wyprowadził dziesiątki milionów złotych z moich firm. Ma mnóstwo pieniędzy oraz powodów, żeby się ukrywać

– irytuje się poznański przedsiębiorca Aleksander K.

Czytaj więcej:

Prokuratura przez lata nie widziała przestępstwa w działaniach Dariusza M.

Aleksander K. ma tym większy żal, że 6 lat zajęło mu przekonanie poznańskiej prokuratury, że również został skrzywdzony przez Dariusza M. Gdy prokuratura niedawno w końcu to przyznała, szemrany biznesmen już był nieuchwytny.

Przypomnijmy: przed laty Aleksander K., właściciel firm i wielu nieruchomości, wpadł w kłopoty finansowe. W 2010 roku zaufał Dariuszowi M. przedstawianemu mu jako rzetelny doradca finansowy. Zawarł z nim umowę powierniczą, przekazał na pięć lat swój majątek do zarządzania. Skojarzył ich wspólny adwokat – mecenas Maciej R. Ten właśnie prawnik miał bardzo zachwalać usługi doradcy finansowego. Nie wspominał jednak o skargach pierwszych klientów i trwających sprawach karnych Dariusza M.

W 2012 roku Aleksander K. uznał, że został oszukany i zawiadomił poznańską prokuraturę, że Dariusz M. wyprowadzał majątek z firm. Zamiast oddłużać, tworzył jeszcze większe długi. Na przykład sprawił sobie luksusowego aston martina. Ale poznańscy śledczy problemu wtedy nie widzieli. Przecież, jak twierdzili, umowa powiernicza jeszcze obowiązuje i nie można przewidzieć końcowego efektu współpracy.

Poznańska prokuratura wtedy odpuściła temat. Jednak Dariusz M. zaczął mieć pierwsze procesy w woj. zachodniopomorskim za działanie na szkodę klientów z rodzinnego Goleniowa. Za tamte sprawy zaczął być skazywany na więzienie w zawieszeniu.

Jakich błędów w działaniach prokuratury dopatrzył się sąd? Czy pokrzywdzony biznesmen ma szansę odzyskać swój majątek? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Cieśla

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.