Dariusz Brożek

Trwa bitwa na kwiaty

Międzyrzeczanka Sabina Wójcicka jest zachwycona kwiatami. Jest ich więcej niż w zeszłym roku, kiedy miasto wygrało konkurs. Fot. Dariusz Brożek Międzyrzeczanka Sabina Wójcicka jest zachwycona kwiatami. Jest ich więcej niż w zeszłym roku, kiedy miasto wygrało konkurs.
Dariusz Brożek

- Żeby Gorzów tak się prezentował... - mówi pani Joanna, który zazdrości Międzyrzeczowi zieleni. A z powodu tej zieleni w mieści trwa walka.

Mobilizacja ogłoszona. Mieszkańcy mają chrapkę na kolejny z rzędu tytuł najbardziej ukwieconego miasta w kraju, więc głosują w ogólnopolskim konkursie. - Przed rokiem głosowałam i teraz też głosuję. Mam nadzieję, że znowu wygramy. Miasto jest bardzo ładnie ukwiecone - mówi międzyrzeczanka Sabina Wójcicka.

O tytuł najpiękniej ukwieconych walczą 83 miasta, w tym Międzyrzecz i Skwierzyna. - Zachęcamy mieszkańców do głosowania - mówi Ewelina Izydorczyk - Lewy, która kieruje wydziałem promocji w międzyrzeckim urzędzie miejskim.

Tu donice, tam rabaty

Międzyrzecz przed rokiem wygrał plebiscyt, a nagroda - wieża z kwiatami - stoi na Podzamczu. Kolejne wieże z kwiatami stoją na rynku, a donice zdobią balustrady mostów.

Mieszkańcy są zachwyceni kolorowymi rabatami wzdłuż ul. Młyńskiej. Zachwycony jest każdy, kto choćby na krótko zawita do Międzyrzeczu. - Przepięknie! Bardzo bym sobie życzyła, żeby Gorzów tak się prezentował - mówi gorzowianka Joanna Kotek, która w Międzyrzeczu regularnie odwiedza teściów.

Surfinie i petunie

Głosowanie trwa do 21 sierpnia. Czy znowu wygra je Międzyrzecz? A może tym razem prestiżowy tytuł zdobędzie Skwierzyna, za ukwiecony rynek koło ratusza i deptak? Wszystko zależy od mieszkańców. - Konkurujemy ze znacznie większymi miejscowościami, ale wierzymy w naszych mieszkańców i zwycięstwo - mówi szefowa wydziału promocji.

O tym jak zagłosować, gmina informuje na swojej stronie. Czy wygra czy nie, trudno nie podziwiać międzyrzeckiej zieleni. - Praca jest ciężka, ale efekty są piękne - mówi Małgorzata Rutkowska, z ekipy pań, które codziennie pielą, nawożą i sadzą nowe kwiaty.
W tym sezonie na zieleń Międzyrzecz wydał prawie 52 tys. zł. Obok miejsc, w których zawsze są kwietniki - rynku i mostu na Obrze, w tym roku pojawiły się nowe:_mostek na Paklicy i parking przy areszcie, podzamcze czy plac pod bankiem PKO i stacja PKS. Wszędzie tam oczy cieszy surfinia, veranda, ipomea zielona, begonia, petunia czy dichondria.

Dariusz Brożek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.