red.

Trójmiejskie firmy coraz wyżej podnoszą biurowy standard

Wizualizacja kompleksu Alchemia w formie docelowej Fot. mat. prasowe Wizualizacja kompleksu Alchemia w formie docelowej
red.

Obok nowych inwestorów, wynajmujących nowoczesne biura w Trójmieście, coraz częściej obserwujemy relokację siedzib obecnych już tutaj podmiotów.

Firmy chcą oferować nowocześniejsze i bardziej komfortowe miejsce pracy, usprawniać komunikację czy zapewnić sobie większą elastyczność w obliczu przyszłego rozwoju. Takie działania możliwe są dzięki ogromnej dynamice rozwoju trójmiejskiego rynku biurowego w ostatniej dekadzie i znacznie ciekawszej ofercie niż jeszcze kilka lat temu.

-

W Trójmieście jest wiele firm, których potencjał rozwojowy pozwala albo wręcz wymusza - w obecnych realiach i standardach pracy - przeniesienie biura do nowoczesnego, prestiżowego budynku. Rynek bardzo dynamicznie się rozwija, a dzisiejsza oferta nowoczesnych powierzchni biurowych jest nieporównywalnie większa, ciekawsza i o wyższym standardzie niż jeszcze 10 czy nawet 5 lat temu

- komentuje Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

W centrum (biznesowym)

W styczniu przeprowadzkę do Alchemii z innego biurowca w Gdańsku ogłosiła Lufthansa Systems Poland, obecna na polskim rynku od 1998 r. Firma wynajęła blisko 5 tys. m kw. w budynku Argon, trzecim etapie kompleksu. Pracować będzie w nim ok. 550 osób (głównie z branży IT i aeronautycznej), które będą rozlokowane na zaledwie dwóch piętrach (typowa kondygnacja biurowa Argonu ma bowiem 3 tys. m kw. powierzchni). Przedstawiciele Lufthansy podkreślali, że jest to kolejny, ważny etap w rozwoju firmy, związany także z pojawieniem się nowych, zaawansowanych usług i kompetencji biznesowych, co powoduje konieczność zapewnienia odpowiedniego komfortu pracy i stworzenia optymalnych warunków rozwoju. Nowa przestrzeń usprawnić ma procesy komunikacji oraz dzielenia się wiedzą w ramach organizacji (zarówno w ramach gdańskiego zespołu, jak i światowej sieci), co w przypadku firm technologicznych jest niezmiernie istotne.

Na początku marca okazało się, że do Argonu przeniosą się także pracownicy Grupy Wirtualna Polska, która wynajęła blisko 2,4 tys. m kw. Spółka chce skonsolidować część lokalnych biur i skoncentrować gdańskich pracowników (dotychczas rozlokowanych w 3 biurach) w jednej lokalizacji.

- Koncentracja pozwoli na sprawniejszą komunikację w ramach lokalnego biura i całej Grupy. Alchemia doskonale odpowiada charakterowi nowoczesnego środowiska pracy, czym dobrze wpisuje się w naszą filozofię działania i strategię rozwoju. Jakość budynku, jego lokalizacja i oferta dodatkowych usług zapewnią zespołowi WP najwyższy komfort pracy - powiedziała Maria Skoczkowska z biura prasowego Grupy WP.

Przeprowadzek ciąg dalszy

Swoje gdańskie biura do Alchemii (etap I i II) przeniosły też m.in. Wipro IT Services, Manpower Group czy Grupa Progres (wcześniejsza siedziba firmy znajdowała się w Pruszczu Gdańskim). Eksperci podkreślają, że trend związany z relokacją do nowoczesnych przestrzeni będzie się umacniał.

- Każda z firm ma oczywiście swoje indywidualne powody, które skłaniają ją do zmiany adresu, ale najczęściej jest to decyzja biznesowa podyktowana konkretnymi potrzebami rozwojowymi. Nowoczesna przestrzeń biurowa to nie tylko komfortowe, efektywne i bezpieczne miejsce pracy, ale także wiele udogodnień dla pracowników wynikających z lokalizacji i skomunikowania czy oferty usług towarzyszących. Nie bez znaczenia jest też prestiż miejsca - dodaje Marcin Piątkowski z firmy Torus.

Każda z firm ma oczywiście swoje indywidualne powody, które skłaniają ją do zmiany adresu, ale najczęściej jest to decyzja biznesowa podyktowana konkretnymi potrzebami rozwojowymi.

red.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.