Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Triathlonista Robert Karaś o treningach i samokontroli [rozmowa]

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Agnieszka Kamińska

Triathlonista Robert Karaś o treningach i samokontroli [rozmowa]

Agnieszka Kamińska

Robert Karaś ustanowił w ub. roku rekord świata na zawodach Double Ultratriathlon, czyli na tzw. podwójnym dystansie ironmana. Teraz 29-letni elblążanin przygotowuje się do lipcowych mistrzostw świata w tzw. potrójnym ironmanie. Dystans będzie wynosił: 11,4 km pływania, 540 km jazdy na rowerze i 126,6 km biegu. Robert chce pobić rekord świata, wynoszący 31 godz. i 47 minut.

Specjaliści mówią, że rekord, który już Pan ustanowił, jest kosmiczny. Jak przygotowuje się Pan do kolejnych zawodów, które będą dużo bardziej mordercze?

Trening, który obecnie wykonuję, nie różni się od przygotowań do startu na podwójnym ironmanie. Tyle tylko że niektóre jednostki treningowe są dłuższe. Obecnie jestem na Grand Canarii, bo warunki pogodowe w Polsce nie pozwalały na optymalny trening. Musiałbym ćwiczyć głównie na bieżni mechanicznej oraz trenażerze i przez kilka godzin patrzeć się w ścianę. Trenuję trzy razy dziennie, sześć dni w tygodniu, jeden dzień mam wolny na regenerację. Gdy przygotowywałem się w Polsce, wstawałem o godz. 4, a tu wstaję o 7, bo później otwierają baseny. Wygląda to tak, że o godz. 8 wychodzę na pierwszy trening kolarski. Wracam około 11-12, potem mam trening pływacki, a następnie biegowy. Po każdym z nich jem większy posiłek. Właściwie każdy dzień wygląda tak samo.

Jak to się stało, że zaczął trenować triathlon.

 Jak przygotowuje się do kolejnych zawodów.

Często upadał na mecie?

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agnieszka Kamińska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.