Małgorzata Oberlan

Tragiczny wrzesień w pracy! Aż 22 wypadki: Brodnica, Toruń, Wąbrzeźno

Tragiczny wrzesień w pracy! Aż 22 wypadki: Brodnica, Toruń, Wąbrzeźno
Małgorzata Oberlan

Poparzona twarz i ręka - to wynik porażenia prądem, którego doznał w zakładzie WOK przy ul. Podgórnej w Brodnicy młody pracownik. Jest jednym z kilkudziesięciu, którzy ulegli wypadkowi przy pracy we wrześniu. To był naprawdę zły miesiąc w regionie...

Z najnowszego raportu Okręgowego Inspektoratu Pracy wynika, że wrzesień był najgorszym w 2020 roku miesiącem pod względem liczby zgłoszonych wypadków. Inspektorom zgłoszono ich 22 w ciągi 30 dni. Nie było zatem dnia roboczego bez dramatu w pracy. Dwie osoby zmarły. Co i gdzie się wydarzyło?


W Brodnicy do groźnego wypadku doszło 23 września, w zakładzie Wytwórni Opakowań Kartonowych przy ul. Podgórnej. Około południa 25-letni pracownik zajmował się tutaj konserwacją urządzeń w elektrycznej skrzynce rozdzielczej. Zbliżył rękę elementów, które były pod napięciem i... tyle wystarczyło do nieszczęścia. Został porażony prądem. - Doszło do poparzenia prawej dłoni i części twarzy pracownika - informuje PIP.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

nad_Brdą

Dla wyjaśnienia - porażenie i poparzenie prądem elektrycznym to dwie różne sprawy. Tego uczą nawet na szkoleniach BHP w firmach. Porażenie wystąpi gdy następuje przepływ prądu przez ciało. Poparzenie może wystąpić gdy powstanie łuk elektryczny ,podobnie jak podczas spawania. Do porażenia niekoniecznie wówczas dochodzi. To tak w skrócie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.