Tłusty czwartek: Pączkowe rekordy zapisane w księdze Guinnessa

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Barbara Romańczuk

Tłusty czwartek: Pączkowe rekordy zapisane w księdze Guinnessa

Barbara Romańczuk

Tłusty czwartek przez wiele osób jest bardzo wyczekiwanym dniem. Wiele z nich próbuje pobijać swoje własne rekordy w ilości zjedzonych w ciągu dnia pączków czy czasie w jakim je zjedzą. A jakie pączkowe rekordy zapisały się w księdze Guinnessa?

Miłośnicy pączków

Pączki - nie da się ich nie lubić. Różne nadzienia, na pewno trafią w gust każdego, kto choć trochę lubi słodkości. Kto by pomyślał, że pączki zaczną trafiać do księgi rekordów Guinnesa? Jedzenie ich bez rąk, kolorowe mozaiki... Co jeszcze ciekawego znajdziemy w liście rekordów?

Dawno temu

Tłusty czwartek sięga korzeniami aż do pogaństwa, kiedy to świętowano nadejście wiosny i żegnało się zimę. Organizowano wtedy wielkie uczty pełne tłustych potraw - głównie mięs - i wina. Wtedy pączki stanowiły zagryzkę. Choć dzisiaj mogło by się to wydawać nie do pomyślenia pączki robione były z ciasta chlebowego i podawane były ze słoniną

Współczesne świętowanie

Dzisiaj tradycja wygląda całkowicie inaczej. Tłusty czwartek obchodzimy w ostatni czwartek przed wielkim postem i rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. To wyjątkowy dzień w roku kiedy możemy odpuścić sobie wszelkie zahamowania i dać się ponieść słodkiej uczcie, która bardzo często bije wszelkie rekordy.

Poznaj pączkowe rekordy. Kliknij w zdjęcia poniżej i poznaj całą prawdę.

Barbara Romańczuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.