Tak się robi kawę w Cukierni Staropolska!

Czytaj dalej
JK

Tak się robi kawę w Cukierni Staropolska!

JK

Aromat świeżo zaparzonej kawy, wanilii i pieczonego ciasta. Tym od progu wita nas bydgoska cukiernia Staropolska.

Staropolska znana jest mieszkańcom Kujaw i Pomorza przede wszystkim jako cukiernia i piekarnia. Zapach świeżo upieczonego ciasta przyciąga klientów już od 1997 roku.

Sztandarowym produktem firmy są różnorodne drożdżówki wypiekane na miejscu, babeczki, tradycyjne lody i pięknie udekorowane torty. Można tutaj kupić również wiele gatunków chleba powstającego na bazie naturalnego zakwasu. Niewiele osób wie, że Staropolska zajmuje się także wypalaniem ziaren kawy, która dostępna jest w sklepach firmowych.

Menu cukierni

Do Staropolskiej trafia tylko najlepszy surowiec, obrabiany metodami naturalnymi. Ziarna wypalane są w specjalistycznym piecu, skąd zapakowane wędrują na sklepowe półki. Zespół baristów czuwa nad każdą podawaną gościom filiżanką espresso, latte, czarnej lub białej kawy. Jeden z nich zdradzi nam dzisiaj swój sekret na przygotowanie pysznej kawy bez używania ekspresu ciśnieniowego.

Kawa według przepisu Cukierni Staropolska

składniki:
500 ml wody w temperaturze 95°C
30 gram mielonej kawy

Sposób przygotowania:
Do french pressu wsypujemy 30 gram mielonej kawy i zalewamy równomiernie gorącą wodą. Po 4 minutach odsączamy kawę i nalewamy do filiżanek.

JK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.