Tajemnice śmierci 19-letniego Jakuba w "Uwadze" i "Superwizjerze"

Czytaj dalej
Fot. TVN
Karolina Rokitnicka

Tajemnice śmierci 19-letniego Jakuba w "Uwadze" i "Superwizjerze"

Karolina Rokitnicka

TVN i TVN24 w weekend wyemitowały reportaże dotyczące wydarzeń sprzed 4 lat w Golubiu-Dobrzyniu. Pojawiają się wątpliwości czy śmierć 19-latka była samobójstwem. Eksperci i rodzina widzą liczne błędy w śledztwie.

Do tragedii doszło 12 listopada 2014 roku. - Kuba przyjechał do domu bardzo zdenerwowany. Był z nim kolega Karol. Zapytałem czemu nie był w szkole. Nie odpowiedział. Powiedział tylko, że odwiezie Karola - wspomina Leszek Schimanda, ojciec.

Nastolatek do domu już nie wrócił. Po kilku godzinach rodzice próbowali dodzwonić się do niego. Telefon nie odpowiadał. Pojechali go szukać. Karol J. nie wiedział gdzie jest Kuba. Rodzice udali się na policję, by zgłosić zaginięcie jedynego syna.

Szok dla rodziców

- Policjant był bardzo zdenerwowany, palił jednego papierosa za drugim. Powiedział nam, że Kuba nie żyje - mówi Maria Schimanda, matka.

- Zemdleliśmy z żoną, ratowali nas. Potem już nie wiem, co się działo - dodaje pan Leszek.

Z akt sprawy wynika, że ciało zostało znalezione późnym wieczorem. Odnaleźli je trzej koledzy chłopaka, instruowani telefonicznie przez Karola J. Lekarz zgon twierdził o godz. 21.45. Rodzice twierdzą, że o śmierci syna dowiedzieli się dużo wcześniej na komendzie.

Więcej o tajemniczej śmierci Kuby - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.