Szukasz mieszkania z puli MdM w Gdańsku?

Czytaj dalej
Fot. materiały dewelopera Domesta
Aleksandra Chomicka

Szukasz mieszkania z puli MdM w Gdańsku?

Aleksandra Chomicka

Domesta w końcówce roku wprowadziła na gdański rynek pierwotny dwa nowe osiedla z segmentu popularnego. Nowa Niepołomicka to zupełna „świeżynka”: oferta pojawiła się na początku grudnia br, wybór M jest duży.

W trzecim kwartale br. liczba wniosków o dopłaty w programie MdM zmalała o blisko 60 proc. (k/k), bo już na początku lipca pula środków, przeznaczonych na 2017 rok się wyczerpała. Chętni musieli cierpliwie doczekać uruchomienia drugiej transzy, co nastąpi 2 stycznia 2017. Jednak już od kilku tygodni w biurach sprzedaży deweloperów panuje ożywiony ruch: kandydaci do dopłat starają się zarezerwować upatrzone mieszkania, by załatwić wszystkie możliwe formalności jak najwcześniej. W osiedlach, które oferują mieszkania z terminem odbioru w 2017 roku, oferta jest już mocno przebrana. W tej sytuacji warto spojrzeć na to, co będzie do odbioru w 2018 roku. Tutaj jest więcej atrakcyjnych propozycji do wyboru.

Firma Domesta, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej INPRO, w ostatnim kwartale br. wprowadziła na rynek dwa osiedla. Leszczynowy Staw - sąsiaduje z Osiedlem Leszczynowym, realizowanym przez tego samego dewelopera. Ostatnie budynki Leszczynowego są na ukończeniu. Mieszkania spełniają kryteria MdM, w ofercie jest ich jeszcze ok. 40, więc ci, którym się do własnego M spieszy - mogą startować w wyścigu już za parę dni.

Według harmonogramu realizacji osiedla Leszczynowy Staw - pierwszy budynek (z 7. planowanych) powinien być oddany do użytku w grudniu 2017 roku, dwa kolejne - na początku II kwartału 2018. Metraże 33,77-64,65 m kw., ceny 4300-4750 zł/m kw. Większość lokali kwalifikuje się do programu MdM. W każdej z klatek przewidziano cichobieżną windę, która będzie zjeżdżać do poziomu podziemnej hali garażowej. W osiedlu będą jednak również budynki z naziemnymi miejscami postojowymi. Będzie ono ogrodzone.

Dodatkowym udogodnieniem dla nabywców jest stosowany przez firmę program Gwarancja Plus: zastrzeżenia do jakości wykonania kupionego mieszkania można zgłaszać nie tylko w trakcie jego odbioru i w okresie gwarancji. W osiedlu Leszczynowe Staw dodatkowy przegląd gwarancyjny odbędzie się rok po odbiorze lokalu: to szansa na zgłoszenie i usunięcie ewentualnych wad i usterek, ujawnionych w trakcie ich eksploatacji.

Największą zaletą inwestycji jest jej lokalizacja w dzielnicy Gdańsk Jasień, pomiędzy głównymi ulicami Jabłoniową i Armii Krajowej. Tuż przy osiedlu znajduje się przystanek komunikacji miejskiej. Jego nazwa nawiązuje do pobliskiego zbiornika retencyjnego „Jabłoniowa” oraz oczka wodnego, położonego na zachodniej części działki. Przylegające do niego tereny będą stanowiły strefę rekreacji pod chmurką, z urządzeniami fitness, boiskiem, placem zabaw i miejscem na ognisko.


[email protected]

Aleksandra Chomicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.