Szpitale zostaną dofinansowane z NFZ, aby zwiększyć dostępność leczenia i opieki. Jakie środki otrzymają pomorskie placówki medyczne?

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Piotr Kallalas

Szpitale zostaną dofinansowane z NFZ, aby zwiększyć dostępność leczenia i opieki. Jakie środki otrzymają pomorskie placówki medyczne?

Piotr Kallalas

Obecnie szpitale robią wszystko co w ich mocy, aby przywrócić normalne funkcjonować placówek. Pomimo wprowadzenia rygorystycznych zasad funkcjonowania, co już samo w sobie wiąże się z kosztami, obecna epidemia wywołuje lęk wśród pacjentów, którzy często odwołują wizyty i zabiegi. Puste łóżka to także straty dla szpitali. W obecnej, trudnej sytuacji Narodowy Fundusz Zdrowia zapowiedział wzrost ryczałtów. Jakie środki trafią do pomorskich placówek?

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że od lipca zwiększą się ryczałty dla szpitali, poradni specjalistycznych i POZ w całej Polsce. W przypadku Pomorze mowa o dodatkowych środkach rzedu niespełna 47 mln zł.

- Lecznice będą otrzymywały od lipca dodatkowe finansowanie w wysokości 3 procent do każdej faktury. Środki te zapewnić mają jak najszybsze przywrócenie pełnej dostępności do świadczeń w publicznej ochronie zdrowia, a co za tym idzie zagwarantować pacjentom normalny tryb leczenia - informuje Mariusz Szymański, rzecznik prasowy POW NFZ w Gdańsku W efekcie rozwiązania wypracowanego przez resort zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia do szpitali w całej Polsce trafić ma dodatkowo prawie 880 milionów złotych.

Pozostało jeszcze 50% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Kallalas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.