Syn, matka, córka i choroba duszy. Trauma może zabić. I wzmocnić [rozmowa]

Czytaj dalej
Fot. Elżbieta Moore
Karina Obara

Syn, matka, córka i choroba duszy. Trauma może zabić. I wzmocnić [rozmowa]

Karina Obara

- To nie tak, że empatyczny człowiek zniesie swoje cierpienie łatwiej - przekonuje Jarosław Czechowicz, autor książki „Toksyczność”. - Ono wciąż jest takie samo. A przebaczenie nie przychodzi łatwo.

Na podwórku bawiłam się z Agnieszką i Krzysiem. Wiedziałam, że ich mama pije. Pamiętam, jak pewnego dnia podjechała policja i zabrała ich do domu dziecka. Myślałam wtedy, ile te dzieci musiały przejść! Nigdy jednak nie myślałam tak o ich matce. Pana książka sprawiła, że zaczęłam. Tego pan chciał od czytelnika?

- Dokonał pan czegoś szalenie trudnego: wydobył z historii z życia alkoholiczki i jej dzieci - piękno. Ta powieść nie rani, choć jest mocna i przejmująca. Co było najtrudniejsze podczas pisania?
- Wzrusza mnie pani odczytanie, takie ujrzenie tej historii. Zależało mi na tym, by była dyskusyjnie przedstawiona. Ale w gruncie rzeczy miałem to wszystko bardzo przemyślane. Cały pomysł na „Toksyczność” zrodził się po tym, jak musiałem matkę pożegnać na zawsze. 

Zapraszamy do czytania całej rozmowy z Jarosławem Czechowiczem, autorem książki „Toksyczność”, w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 97% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Obara

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.