Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Superdrukarki Amazon w Sosnowcu i nadruki na koszulki. Wciąż też jest tu praca i trwa rekrutacja

Czytaj dalej
Anna Dziedzic

Superdrukarki Amazon w Sosnowcu i nadruki na koszulki. Wciąż też jest tu praca i trwa rekrutacja

Anna Dziedzic

Nowa inwestycja Amazona w Sosnowcu. Supernowoczesne drukarki i nadruki na koszulki. Firma wciąż też prowadzi rekrutację. A kiedyś w tym miejscu znajdowały się tereny kopalni piasku Maczki-Bór.

W Sosnowcu rozwija się kolejna inwestycja Amazona. Zaledwie kilka miesięcy temu stanęła tam hala, o powierzchni 11 tysięcy metrów kwadratowych, w której firma oferuje swoim klientom usługę drukowania na koszulkach zamówionego, dowolnego wzoru. Supernowoczesne drukarki w Sosnowcu są w stanie zrobić nadruki na 20 tysiącach sztuk koszulek dziennie. To jedyne takie centrum Amazon w Europie.

W budynku pracują obecnie 24 specjalistyczne drukarki, które są w stanie w ciągu jednego dnia wyprodukować do 20 tysięcy sztuk odzieży z dowolnie zamówionymi nadrukami.

- Każda z koszulek może być inna – podkreśla Marta Rzetelska, rzeczniczka Amazon Polska. - To ile koszulek produkujemy danego dnia, zależy natomiast tylko i wyłącznie od zamówień klienta

Hale Amazona stoją na terenie dawnej kopalni piasku podsadzkowego Maczki-Bór. Pierwsza, większa, w której może być składowanych 16 milionów towarów ma powierzchnię użytkową 310 tysięcy metrów kwadratowych, co odpowiada powierzchni 43 boisk piłkarskich. Na półkach centrum w Sosnowcu znaleźć można artykuły dostępne w ramach usługi Amazon Fashion od markowej odzieży takich marek jak Calvin Klein czy Hugo Boss po artykuły małych i średnich firm jak Monrow czy Sushi Socks Box. Docelowo sosnowiecka firma ma być odpowiedzialna również za dystrybucję biżuterii. Na razie centrum specjalizuje się w dystrybucji odzieży i obuwia.

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Anna Dziedzic

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.