Sukces rodem z Wejherowa. Joanna Ziobronowicz zdobyła mistrzostwo świata jiu-jitsu

Czytaj dalej
Fot. mat. prasowe
Tomasz Smuga

Sukces rodem z Wejherowa. Joanna Ziobronowicz zdobyła mistrzostwo świata jiu-jitsu

Tomasz Smuga

Pochodząca z Wejherowa, zawodniczka londyńskiego Roger Gracie Academy Joanna Ziobronowicz zdobyła mistrzostwo świata jiu-jitsu

Polka zwyciężyła w brazylijskiej odmianie jiu-jitsu w zawodach rozgrywanych w Las Vegas. Co ciekawe, chociaż była mieszkanka stolicy powiatu wejherowskiego obecnie swoje sportowe umiejętności podnosi w Wielkiej Brytanii, to pierwsze kroki w sztukach walki stawiała w wejherowskim Klubie Kickboxing Maximus pod okiem trenera Piotra Kohnke.

- Gdy dowiedziałem się o tym sukcesie bardzo się ucieszyłem. Jest to też powód do domu dla naszego klubu. Teraz będziemy przykład Joanny stawiać jako wzór do naśladowania dla naszych zawodników. Ten przykład pokazuje, że ciężką pracą możemy do czegoś dojść - mówi Kohnke.

Ziobronowicz od początku swojej sportowej kariery udowadniała, że jest utalentowaną zawodniczką. W barwach wejherowskiego klubu wśród wielu sukcesów posiada m.in. tytuł mistrzyni Polski juniorów w kicboxingu w formule semi-contact w kategorii do 55 kg, który wywalczyła w 2002 roku podczas mistrzostw Polski w Zielonej Górze.

- Pamiętam, że była to bardzo pracowita zawodniczka. Na zawody z naszego klubu nie jeżdżą wszyscy. Żeby zasłużyć trzeba to udowodnić swoją postawą na treningach - dodaje były trener mistrzyni świata.
tomasz.smuga @polskapress.pl

Tomasz Smuga

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.