Strażacy wyjeżdżali do pożarów traw na Podkarpaciu już 880 razy!

Czytaj dalej
Beata Terczyńska

Strażacy wyjeżdżali do pożarów traw na Podkarpaciu już 880 razy!

Beata Terczyńska

Nie pomaga przemawianie do rozsądku. Nie odstraszają kary. Tylko w ciągu ostatnich pięciu dni podkarpaccy strażacy wyjeżdżali do gaszenia płonących łąk i nieużytków już 440 razy (od początku lutego 880 razy).

„Przesyłam zdjęcia z pożaru łąki nad Spacerową, który przed kilkoma minutami ugasiła straż pożarna. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy. Wiatr wiał a płomienie sięgały skarpy, przy której były zabudowania. Jesteśmy w szoku” - napisała do nas mieszkanka Rzeszowa.

- Ostatnia doba to ponad 160 wyjazdów strażaków do gaszenia pożarów łąk, pól i nieużytków - wylicza mł. bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. - Od lutego gasiliśmy już 880 takich pożarów.

Betleja dodaje, że ogień strawił ponad 500 hektarów. Najwięcej pożarów strażacy odnotowali w powiatach: tarnobrzeskim, krośnieńskim i jasielskim, ale też rzeszowskim. W Jasionce pożar pochłonął ok. 10 hektarów suchych traw. Z ogniem walczyło 10 zastępów. 14 ha nieużytków poszło z dymem przy Beskidzkiej w Rzeszowie. Silny wiatr powodował szybkie rozprzestrzenianie się ognia. Spożar objął pobliskie budynki. Przez 3 godziny gasiło go 30 strażaków. Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć o dramat nietrudno.

W dalszej części artykułu:

 • jak wyglądają statystyki w porównaniu z ubiegłym rokiem?
 • jaki wpływ ma wypalanie traw na glebę?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Beata Terczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.