Mateusz Tkarski

Starter dla pobudzenia branży morskiej

Port w Rotterdamie jest największym europejskim akceleratorem firm branży morskiej Fot. 123RF Port w Rotterdamie jest największym europejskim akceleratorem firm branży morskiej
Mateusz Tkarski

Znają się na akcelerowaniu młodych innowacyjnych i technologicznych firm na szerokie wody biznesu. Teraz wezmą się za wsparcie młodych firm, chcących zaistnieć w logistyce i transporcie morskim.

W przyszłym roku wystartuje nowy program wsparcia startupów z branży transportu morskiego. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA i Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego rozpoczęły pracę nad programem wspierającym młode firmy. Docelowo jest to program akceleracyjny opracowany wyłącznie dla projektów z rozwijającej się intensywnie branży morskiej.

- Po udanym starcie programu akceleracyjnego Starter Rocket zdecydowaliśmy się na stworzenie dodatkowej inkubacji dedykowanej ściśle branży morskiej, w sposób naturalny niezwykle istotnej dla miasta Gdańska - tłumaczyła Małgorzata Jasnoch, prezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości Starter.

Wraz z ekspertami działającymi w Starterze pobudzaniem morskich firm zajmą się przedstawiciele szeroko rozumianej branży morskiej, zapewniając wsparcie merytoryczne startupom.

- Główną zaletą powstającego programu będzie ścisła współpraca przedstawicieli branży ze startupami. Młode firmy stworzą konkretne rozwiązania wynikające z potrzeb przemysłu portowo-logistycznego. Jesteśmy niezwykle ciekawi, jaki będzie efekt współpracy ze startupami. Naszym celem jest wdrażanie najlepszych projektów - mówi Łukasz Greinke, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA.

- Projekty opracowane w inkubatorze morskim odpowiedzą na autentyczne potrzeby przemysłu morskiego i logistycznego, dzięki temu będą mogły być niemal natychmiast wdrożone - zapewnia Małgorzata Jasnoch, prezes Startera.

- Inkubator morski jest świetnym pomysłem na wykorzystanie ogromnego potencjału polskiej branży morsko-logistycznej, ponadto pomoże w integracji firm i organizacji w środowisku wokół nadrzędnego celu, jakim jest wsparcie młodych biznesów - przekonuje Alan Aleksandrowicz, prezes Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

Prace nad powstaniem inkubatora zostały zainaugurowane pod koniec listopada. Firmy chętne do rozwoju działalności związanej z branżą morską zaprezentowały swoje pomysły. Okazję do zapoznania się z nimi mieli przedstawiciele akceleratora PortXL - największego w Europie programu wsparcia dla okołoportowych biznesów.

Zgodnie z planami, inkubator zacznie funkcjonować w pierwszym kwartale 2017 roku, a startupy, zakwalifikowane do programu, będą opracowywać nowoczesne rozwiązania we współpracy z partnerami inkubatora.

Jak projekt będzie się rozwijał i jakie działania, i przedsięwzięcia będą w jego ramach organizowane można śledzić na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych twórców projektu: Inkubatora Starter, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA i Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego.

Mateusz Tkarski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.