Śmieci powodem skarg, żalu i pytań: dlaczego?

Czytaj dalej
Eliza Gniewek-Juszczak

Śmieci powodem skarg, żalu i pytań: dlaczego?

Eliza Gniewek-Juszczak

- Ja i moi sąsiedzi walczymy, ale chyba z wiatrakami - przyznaje pani Dorota. Czy da się obniżyć ryczałtową opłatę za odbiór śmieci?

O konieczności płacenia ryczałtowych, czyli wyższych kwot za odbiór śmieci z domków letniskowych na terenie działania międzygminnego związku Eko-Przyszłość pisaliśmy w maju. To wtedy wielu właścicieli domków dostało decyzję o konieczności wnoszenia opłat ryczałtowych, nie tylko za ten rok, ale i 2016.

Po naszym artykule zgłaszają się kolejni właściciele letnisk. Krzysztof Karpiński, kierownik referatu ochrony środowiska w Eko-Przyszłości zaznacza, że na terenie związku jest około ośmiu tysięcy właścicieli domków tego typu nieruchomości, m.in. w gminach Sława, Nowa Sól, Kargowa, Wschowa. - Weryfikujemy kolejne miejscowości - przyznaje kierownik Karpiński. A to oznacza, że skarżących się będzie jeszcze więcej.

Więcej przeczytasz w wydaniu PLUS.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.