Siatkówka - I liga. Ślepsk zagra w półfinale, Hajnówka o piąte miejsce

Czytaj dalej
Wojciech Drażba

W play-off suwalczanie drugi raz ograli AGH, a SKS nie dał rady Stali.

Suwalski lider po fazie zasadniczej nie sprawił zawodu kibicom, którzy niemal w komplecie wypełnili halę OSiR. Po zwycięstwie 3:0 w Krakowie, biało-niebieskim wystarczyło wygrać dwa sety, by wejść do czołowej czwórki. Pomoc fanów przydała się zwłaszcza w pierwszej, z trudem wygranej odsłonie. W następnych gospodarzom poszło już łatwiej.

Nie zrażeni poniesioną u siebie klęską akademicy w Suwałkach postawili wszystko na jedną kartę. Ryzykowali na zagrywce i w ataku, popełniali sporo błędów, ale zaciekle gonili prowadzących od początku gospodarzy. Biało-niebiescy dwukrotnie podali im rękę, pozwolili zbliżyć się przy prowadzeniu 19:15 i wyrównać na 23:23 ze stanu 22:18. Po morderczej walce Ślepsk wygrał tę odsłonę, w drugiej walka toczyła się do połowy seta, a trzeciego, ku uciesze widowni, rozstrzygnęli już rezerwowi.

Po raz czwarty w historii Ślepsk znalazł się w półfinale, w którym zmierzy się z KPS Siedlce.

W ćwierćfinałach, po dosyć gładkich porażkach ze Stalą Nysa odpadł SKS Hajnówka. Na pocieszenie, beniaminek z Podlasia zagra o 5. lokatę.

Ćwierćfinały play-off (dwumecz)

Ślepsk Suwałki - AGH Kraków 3:0 (25:23, 25:19, 25:19)

Ślepsk: Lipiński, Skrzypkowski, Rudzewicz, Winnik, Rawiak, Szaniawski, Andrzejewski (libero) oraz Linda, Lesiuk, Tomczak, Michel, Hunek, Krupiński (libero).

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Ślepsk.

Stal Nysa - SKS Hajnówka 3:0 (25:20, 25:15, 25:17)

SKS: Milewski, Sapiński, Gniewek, Faryna, Sterna, Saćko, Kuś (libero) oraz Bogus, Ciesiółka, Bernatowicz.

Pierwszy mecz: 3:1. Awans: Stal.

Warta Zawiercie - Krispol Września 3:0 (25:20, 25:14, 25:23). Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Warta.

KPS Siedlce - TSV Sanok 2:3 (25:23, 25:27, 23:25, 25:15, 14:16). Pierwszy mecz: 3:0. Awans: KPS.