Radosław Konczyński

Rzeczoznawca pomylił gminy? Malbork neguje wycenę działek

Główny punkt sporu dotyczy działki położnej nad Nogatem u zbiegu al. Rodła (DK 22) i ul. Wałowej (DK 55) Fot. R. Konczyński Główny punkt sporu dotyczy działki położnej nad Nogatem u zbiegu al. Rodła (DK 22) i ul. Wałowej (DK 55)
Radosław Konczyński

Władze Malborka chcą więcej pieniędzy od państwa jako odszkodowania za wywłaszczenie miasta w związku z budową drugiego mostu i dróg dojazdowych. Wojewoda zaproponował ponad 800 tys. zł, ale burmistrz zwraca uwagę, że przy wycenie odszkodowania pomylono... samorządy.

Latem ubiegłego roku do użytku oddano drugi most na Nogacie w Malborku, który zlikwidował problem korków na przelotowej drodze krajowej nr 22 przez miasto. Część inwestycji wraz z drogami dojazdowymi musiała powstać na gruntach należących do samorządu miejskiego, więc przed rozpoczęciem prac te tereny wywłaszczono. Za tym poszło odszkodowanie. Miasto czeka na wypłatę kolejnej transzy rekompensaty.

W materiale o tym, dlaczego urzędnicy z Malborka kwestionują wycenę działki pod budowę mostu nad Nogatem. Wzięto pod uwagę gminę zamiast miasto?

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Radosław Konczyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.