Małgorzata Stempinska

Ruszył przetarg, który wyłoni przewoźników na kujawsko-pomorskie trasy kolejowe do 2030 roku

W ogłoszonym przetargu chodzi o 9-letnie kontrakty o blisko miliardowej wartości Fot. archiwum W ogłoszonym przetargu chodzi o 9-letnie kontrakty o blisko miliardowej wartości
Małgorzata Stempinska

Przetarg ogłoszono 17 września br. Wyłoni przewoźników obsługujących linie kolejowe w naszym regionie w okresie od 12 grudnia 2021 do 14 grudnia 2030 roku.

Przygotowywany przetarg rozpoczyna nowy rozdział w budowaniu oferty w pasażerskich przewozach szynowych w naszym regionie.

Przetarg kolejowy podzielony został na 10 pakietów.

- Zakładamy, że wybrany model podziału zamówienia sprawi, iż samorządowe władze województwa będą mogły zagwarantować siatkę połączeń odpowiadającą potrzebom społecznym, także jeśli chodzi o częstotliwość i godziny kursowania pociągów. Ponieważ takie są oczekiwania mieszkańców, chcemy w tym nowym rozdaniu zwiększyć liczbę połączeń, w tym przywrócić połączenia sprzed obecnych ograniczeń związanych m.in. z epidemią. Chcemy też zlikwidować zjawisko wykluczenia komunikacyjnego i białe plamy na regionalnej mapie publicznego transportu pasażerskiego. Zależy nam też, by lepiej sprofilowana siatka połączeń zachęciła do korzystania z kolei nowych pasażerów - zapowiada Urząd Marszałkowski.

9-letnie kontrakty o blisko miliardowej wartości

Jak tłumaczą w Urzędzie Marszałkowskim, chodzi o 9-letnie kontrakty o łącznie blisko miliardowej wartości. Dlatego wcześniej m.in. przeprowadzone zostały konsultacje rynkowe, w toku których weryfikowano wypracowane wstępne założenia poprzez skonfrontowanie ich z realnymi możliwościami rynku, co przedłużyło proces przygotowywania postępowania.

Małgorzata Stempinska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.