Reforma Edukacji Polsce? Rodzice są na nie

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Reforma Edukacji Polsce? Rodzice są na nie

Ewa Abramczyk-Boguszewska

- Jesteśmy rozczarowani - mówią rodzice uczniów. Większość ocenia reformę oświaty źle. - Za pomysły rządu płacą nasze dzieci - mówią.

Dokładnie jutro minie miesiąc od rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018. Innego niż wszystkie, bo bez gimnazjów za to z 8-letnią szkołą podstawową. Według zapewnień rządu, wprowadzanie reformy idzie zgodnie z planem, nie ma nawet głosów niezadowolenia.

Zapytaliśmy więc naszych Czytelników o to, jak oceniają szkołę po reformie. - Powiem krótko: to jeden wielki niewypał - denerwuje się pani Joanna z Bydgoszczy. - Byłam całym sercem za 8-letnią podstawówką i cieszyłam się, gdy okazało się, że gimnazja będą zlikwidowane. Uważałam, że będzie lepiej dla dzieci, jeśli zostaną w tej samej szkole i klasie, zamiast zmieniać środowisko w tym trudnym wieku. Ale rozczarowałam się. Klasa mojej córki została połączona z inną, bo część dzieci odeszła do sąsiedniej szkoły. Córka źle czuje się w nowej klasie, która podzieliła się na grupy i jedni są przeciwko drugim. Jest też nowy wychowawca, który kompletnie nie zna tych uczniów, bo przyszedł z innej szkoły.

Zapytaliśmy więc naszych Czytelników o to, jak oceniają szkołę po reformie. Więcej w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.