mc, Redakcja

Raport z escape roomów w Kujawsko-Pomorskiem: ukryte gaśnice, zamknięte drzwi i groźba pożaru

Escape roomy działają w wielu miastach w regionie. Eksperci są zdania, że dla tego typu obiektów powinno się wprowadzić standardy, które obowiązują miejsca Fot. Paweł Relikowski Escape roomy działają w wielu miastach w regionie. Eksperci są zdania, że dla tego typu obiektów powinno się wprowadzić standardy, które obowiązują miejsca rozrywki, jak kina, czy teatry
mc, Redakcja

Tragedia w Koszalinie uświadomiła, że gra w ucieczkę z pokoju zagadek może zamienić się w walkę o życie. Strażacy, strażnicy miejscy i inspektorzy budowlani prześwietlili escape roomy w Kujawsko-Pomorskiem. Dopatrzyli się aż 158 nieprawidłowości.

Po koszmarze, jaki wydarzył się w koszalińskim tzw. escape roomie, czyli pokoju zagadek, gdzie w pożarze zginęło 5 młodych dziewcząt, odbyły się kontrole tego typu obiektów.

W Kujawsko-Pomorskiem strażacy w ostatnich dniach weszli do 31 lokali, w których mieści się 68 niezależnych escape roomów.

W Kujawsko-Pomorskiem strażacy w ostatnich dniach weszli do 31 lokali, w których mieści się 68 niezależnych escape roomów. Wnioski z tych kontroli są przerażające.

Czytajcie o tym w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
mc, Redakcja

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

misiekle

Więc wychodzi na to, że mimo iż są to obiekty publiczne, to przed oddaniem do użytku nie podlegały żadnym przepisom, ani kontrolom i każdy właściciel / projektant miał całkowitą dowolność. A przecież inne obiekty muszą najpierw przejść pozytywną kontrolę nadzoru budowlanego oraz straży, czasami i innych służb. A widać, że projektantom oraz wykonawcom pozostawiono całkowitą dowolność w budowie lub dostosowaniu takiego obiektu. Coś mi się wydaje, że po zakończeniu kontroli w całym kraju wprowadzone zostaną o wiele bardziej restrykcyjne przepisy odnośnie bezpieczeństwa i wtedy na pewno będzie bardziej bezpiecznie, ale z drugiej strony przestanie się to opłacać dla części prowadzących / właścicieli, ponieważ niestety bezpieczeństwo kosztuje. I nie chodzi tu tylko o koszt dodatkowej gaśnicy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.