Janina Waszczuk

Radni zgodnie podnieśli ręce

Takiego głosowanie nad budżetem w gminie Lubiewo jeszcze nie było. Może magia świąt udzieliła się radnym. Przyjęto go jednogłośnie. Fot. archiwum Takiego głosowanie nad budżetem w gminie Lubiewo jeszcze nie było. Może magia świąt udzieliła się radnym. Przyjęto go jednogłośnie.
Janina Waszczuk

Takiego głosowanie nad budżetem w gminie Lubiewo jeszcze nie było. Może magia świąt udzieliła się radnym. Przyjęto go jednogłośnie.

- Nie ma podziału w naszej gminie, możemy się różnić, są dyskusje, ale dogadujemy się i radni podeszli do finansów na przyszły rok w sposób bardzo dojrzały i ostrożny - mówi Michał Skałecki, wójt Lubiewa. - Dziękowałem im za to, ale uważam, że można się dogadać, iść na kompromis i pewne rzeczy omówić i uzgodnić.

Jak mówi Skałecki, zaplanowano inwestycje. Środki, które zabezpieczyli, są wystarczające, ale wójt nie ukrywa, że większość zadań będzie zrealizowana w przyszłym roku, jeśli dostaną dofinansowanie. - Z niektórymi drogami i budowami czekaliśmy, aż nadarzy się okazja na odpowiedni program. Po co wydawać pieniądze podatników, kiedy można sięgnąć z zewnątrz - dodaje. - Takie są nasze możliwości finansowe i uważam, że mamy zaplanowany szeroki zakres inwestycji.

Radni podnieśli ręce na sesji, ale jak mówi wójt, były burzliwe dyskusje na komisjach.

Zaplanowano budowę dróg, przebudowę szkoły w Lubiewie i zwiększenie w niej liczby miejsc przedszkolnych. Planuje się rozbudowę sieci wodociągowej i rozbudowę hydroforni w Bysławiu i modernizację przepompowni ścieków.

Na wtorkowej sesji nie było głosowania o nadaniu tytułu „Zasłużony obywatel gminy Lubiewo“, jest odłożone.

Janina Waszczuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.