Tomasz Jabłoński

Przyszłe mamy bezpieczniejsze. Nowoczesny sprzęt do badania i leczenia dzięki pieniądzom przekazanym przez wojewodę łódzkiego

Przyszłe mamy bezpieczniejsze. Nowoczesny sprzęt do badania i leczenia dzięki pieniądzom przekazanym przez wojewodę łódzkiego
Tomasz Jabłoński

Nowoczesny sprzęt do badania i leczenia kobiet trafi do Ośrodka Szpitalnego im. Madurowicza w Łodzi. Wszystko dzięki pieniądzom przekazanym przez wojewodę łódzkiego z Funduszu przeciwdziałania COVID-19.

Nowy ultrasonograf, laparoskopy i histeroskopy czyli urządzenia do badania ginekologicznego z wykorzystaniem mikrokamerki – to tylko część sprzętu, jaki trafi na oddziały ginekologiczno-położnicze Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Pirogowa w Łodzi, którego częścią jest Ośrodek Szpitalny im. Madurowicza.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podpisał w czwartek (28 lipca) umowę z dyrektorem szpitala Romanem Bocianem dotyczącą przekazania na ten cel 2,7 miliona złotych. Sygnatariuszom towarzyszył Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który już zapowiedział, że na najbliższej sesji Sejmiku WŁ złoży wniosek o uzupełnienie tej kwoty o kolejne 300 tys. zł z budżetu województwa.

– Nowy sprzęt to większe możliwości w tym trudnym czasie. Musimy być przygotowani na zdarzenia, które w związku z epidemią COVID-19 mogą jeszcze nastąpić – podkreślał marszałek Schreiber.

Wojewoda Tobiasz Bocheński zwrócił uwagę, że do szpitala im. Pirogowa w ostatnim czasie trafiły nie tylko pieniądze z „funduszu covidowego”, ale i sprzęt ze szpitala tymczasowego.

Obecny na konferencji przewodniczący rady społecznej szpitala, radny Sejmiku WŁ Włodzimierz Fisiak podliczył, że razem z pieniędzmi z budżetu województwa szpital im. Pirogowa będzie mógł realizować przedsięwzięcia za ponad 14 mln zł.

Część inwestycji już jest w toku. Jak wyliczał dyrektor Roman Bocian, modernizowane i wyposażane w sprzęt są dwie sale operacyjne, sala pooperacyjna, wybudowane zostaną dwie duże windy.

Tomasz Jabłoński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.