Monika Zacharzewska

Przenosiny są, a brakuje na sprzęt

Przenosiny są, a brakuje na sprzęt
Monika Zacharzewska

Brakuje około miliona złotych na nowy sprzęt na oddziałach szpitalnych, które mają być przeniesione z Ustki do Słupska.

Okazuje się, że nie tylko odległość od głównego szpitala w Słupsku i dawno nieremontowane mury są problemem oddziałów ginekologiczno-położniczego z patologią ciąży oraz neonatologicznego w Ustce. Kłopot sprawia też nienowy już sprzęt i aparatura, m.in. awaryjne, niedokładne aparaty do USG, lampy bakteriobójcze, sprzęt do KTG.

Oddziały z Ustki mają być przeniesione do Słupska do końca roku. – Po to, by nareszcie umożliwić kobietom bezpieczne rodzenie dzieci w Słupsku, tu, gdzie jest zapewniona pełna diagnostyka i możliwe są konsultacje wielu specjalistów – zapowiadał od początku swojego szefowania w Słupsku prezes Andrzej Sapiński.

Za przygotowanie przeprowadzki pochwalił go po wtorkowym walnym zgromadzeniu marszałek województwa Mieczysław Struk, który był w Słupsku. Niestety, remont pomieszczeń i przeniesienie łóżek sukcesu nie zagwarantują. Potrzebny jest też niezawodny nowoczesny sprzęt, a z tym jest kłopot.

– Otrzymaliśmy dofinansowanie na oddział ginekologiczno-położniczy w wysokości 1 mln 100 tys. złotych – mówi prezes Andrzej Sapiński.

– Jednak na wszystko to nie wystarczy. Zdaję sobie sprawę, że część sprzętu z tego oddziału wymaga już wymiany. Niektóre aparaty liczą ponad 15 lat. Dodaje on, że pracownicy zrobili przegląd aparatury i ta najbardziej wyeksploatowana zostanie wymieniona.

Jednak to, co może nadal wystarczająco sprawnie działać, będzie wciąż używane i po przeprowadzce do słupskiej placówki.

– Wymiana większości byłaby konieczna, ale brakuje na to około miliona złotych – przyznaje prezes.

Na ostatniej konferencji w Słupskim Inkubatorze Technologicznym, na której obecni byli też lokalni samorządowcy, zaapelował on o pomoc w ewentualnej zbiórce funduszy na nowy sprzęt czy w dofinansowaniu zakupów.

Szpitalne remonty

Monika Zacharzewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikbaltycki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.