Przed wycieczką poproś policję o sprawdzenie autokaru i kierowcy

Czytaj dalej
Fot. Seidler Slawomir Tel.+485015250
Edyta Okoniewska, Joanna Surażyńska

Przed wycieczką poproś policję o sprawdzenie autokaru i kierowcy

Edyta Okoniewska, Joanna Surażyńska

Policjanci rozpoczęli wielką akcję. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży podczas wyjazdów na wakacje.

Rodzice, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich dzieci podróżujących na kolonie i wycieczki, mogą zadzwonić na policję. Funkcjonariusze będą kontrolować każdy zgłoszony autokar i jego kierowcę. Niestety, wypadki z udziałem tych pojazdów to nie rzadkość, dlatego też warto przed wyprawą sprawdzić stan techniczny autokaru i trzeźwość kierowcy.

- Kościerscy policjanci w czasie wakacji niemal codziennie kontrolują autokary, po to, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, którzy wyjeżdżają na wycieczki - mówi Piotr Kwidziński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. - Dla policjantów ruchu drogowego są to obecnie działania priorytetowe.

Wakacyjna oferta dla dzieci i młodzieży jest bogata. Niestety, zdarza się, że pojazdy, którymi podróżują najmłodsi, pozostawiają wiele do życzenia.


- Codziennie policja z Kościerzyny kontroluje kilka autokarów - mówi P. Kwidziński

- Kiedy przed rokiem posyłałam dziecko na wycieczkę, przeraziłam się na widok busa, którym miało trafić do celu - mówi Anna z Kościerzyny. - Miałam wrażenie, że pojazd nie przejedzie nawet kilku kilometrów, nie mówiąc już o długiej trasie. Nie mogłam pozwolić, aby moje dziecko wsiadło do środka. Nawet, jeśli kierowca ma najlepsze umiejętności, to nie będzie w stanie zapanować nad pojazdem, który nie jest w pełni sprawny. Dlatego też zawiozłam dziecko osobiście na kolonie. Dobrze, że policjanci organizują akcję. Trzeba tylko apelować do rodziców, aby nie bali się poprosić o taką kontrolę. Przecież chodzi tylko o bezpieczeństwo naszych dzieci, a to jest najważniejsze.

Kiedy policjanci przybywają na miejsce, podczas kontroli sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

- Codziennie policjanci z Kościerzyny kontrolują kilka autokarów - mówi Piotr Kwidziński. - Cieszy fakt, że wszystkie pojazdy do tej pory były sprawne, a ich kierowcy trzeźwi. Posiadali także wszystkie niezbędne dokumenty. Tym samym rodzice i opiekunowie mieli pewność, że dzieci będą bezpiecznie podróżować. Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wycieczkę. Można to zrobić osobiście w najbliższej komendzie policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 997.

Jak podkreślają funkcjonariusze, najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Edyta Okoniewska, Joanna Surażyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.