Prestiżowa, dobrze zaprojektowana inwestycja [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Materiał partnera

Prestiżowa, dobrze zaprojektowana inwestycja [ZDJĘCIA]

Materiał partnera

Jedną z cech wyróżniających nieruchomości z wyższej półki jest ponadczasowa architektura. Centralpark został zaprojektowany przez warszawską Pracownię Projektową MWH-Architekci (powstał w niej m.in. projekt najwyższego biurowca w Polsce, Warsaw Trade Tower).

Usytuowany na wysokim wzniesieniu morenowym kompleks doskonale wpisuje się w otoczenie, tworząc dominantę urbanistyczną dzielnicy. Łukowe wygięcia na elewacjach strzelistych 16-piętrowych budynków, przypominające żagle wygięte na wietrze, podkreślają ich nowoczesną, dynamiczną i oryginalną architekturę. Poprzez strefowanie projektu osiągnięto dwa cele.

Części mieszkalne budynków wyniesiono ponad poziom okalających Centralpark ulic, co sprawia, że mieszkańcy mają jednocześnie miasto u stóp, a wokół własną, prywatną przestrzeń, otwierającą się na oszałamiające widoki. Natomiast strefę handlowo-usługową z bogatym programem sklepów i lokali usytuowano na poziomie parteru, od strony ulicy Rakoczego. Tworzy ona pierzeję miejskiej zabudowy, z otwartym dla wszystkich mieszkańców dzielnicy dostępem.

Powstanie Centralparku było odpowiedzią na najnowsze trendy urbanistyczne – rozwijanie miast do środka. To właśnie dlatego coraz więcej wysokich budynków pojawia się w pejzażu Trójmiasta. Kolejne projekty deweloperskie pokazują, że współczesne wieżowce nie mają nic wspólnego z tymi - nie zawsze dobrze kojarzonymi - z niedawnej przeszłości.

Nowoczesne technologie, wyróżniająca się architektura, zróżnicowane funkcjonalności budynków i wysoki standard wykończenia powodują, że bardziej pasuje do nich hasło „apartamentowiec” niż „wieżowiec”. Wysokie budynki w centralnych lokalizacjach miasta posiadają mnóstwo atutów niedostępnych dla projektów typu „kameralna kamieniczka”.

Poza oczywistym faktem zamieszkiwania w dobrze skomunikowanym śródmiejskim punkcie metropolii, przyszli mieszkańcy mogą cieszyć się niespotykanymi widokami, a także ciszą, która od pewnej wysokości nad terenem jest naturalnym zjawiskiem : śródmiejski gwar pozostaje w dole, nie zakłócając przyjemności rozkoszowania się swoim własnym „M”.

Lokalizacja, architektura i standard tworzą w przypadku Centralparku prestiżową całość. Reprezentacyjne strefy wejść do budynków zostały zlokalizowane od strony wewnętrznego parku, stworzonego przez dewelopera poprzez nasadzenia kilkunastoletnich drzew.

Prestiżowe lobby nadaje każdemu z budynków indywidualny charakter, którego odzwierciedleniem jest wystrój części wspólnych.

Materiał partnera

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.