Posadź swemu dziecku drzewo

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
JP

Posadź swemu dziecku drzewo

JP

Za niespełna miesiąc w Bydgoszczy powstanie park „Drzewa Młodej Bydgoszczy”. Do wyboru rodzice będą mieli między innymi graby, buki, lipy i dęby.

Na pomysł utworzenia parku „Drzewa Młodej Bydgoszczy - Tu są nasze korzenie” wpadli wiosną tego roku - niemal jednocześnie - Ireneusz Nitkiewicz, radny SLD i przedstawiciele bydgoskiego koła .Nowoczesnej. Postanowili połączyć siły, zainteresować tematem miasto i doprowadzić do jego realizacji. W akcję włączył się prezes Myślęcinka Marcin Heymann i użyczył terenu.

Wystarczy 70 zł

Park powstanie u zbiegu ulic Konnej i Hipicznej. - To łatwo dostępny kawałek ziemi, na którym kiedyś znajdował się przystanek kolejki parkowej - tłumaczy Karol Dąbrowski, architekt krajobrazu z LPKiW. - Teraz zupełnie zmieni swój charakter. Myślę, że uda się tam zasadzić około 100-150 drzew.

To na początek, bo jeśli okaże się, że chętnych jest więcej Myślęcinek poszuka kolejnej lokalizacji. A co będzie można sadzić? Od najtańszych drzew z gruntu (od 70 do 130 zł za sztukę) po takie z bryłą korzeniową (od 70 do 250 zł). W każdej kategorii do wyboru będą między innymi dęby szypułkowe, lipy drobnolistne, jarząby szwedzkie i klony pospolite.

Sadzenie dwa razy w roku

Kto może posadzić drzewo?- Każdy, komu urodzi się dziecko, kto je adoptuje lub jest opiekunem prawnym - mówi Nit-
kiewicz. - Oczywiście osoby, które mają już nieco starsze dzieci także będą mogły to zrobić. Warunek jest jeden - dziecko musi się urodzić w Bydgoszczy.

Drzewa będą sadzone dwa razy do roku - wiosną i na jesień. Pierwszy termin jest wyznaczony na 21 października na godz. 11. - Od razu uspokajamy - nie trzeba mieć fachowej wiedzy, by zasadzić drzewo - mówi Maciej Wojtczak z .Nowoczesnej. - Z pomocą przyjdą tu pracownicy Myślęcinka. To również oni będą się zajmować pielęgnacją nasadzeń. Zachęcamy jednak, by bydgoszczanie odwiedzali swoje drzewa jak najczęściej i je podlewali.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
JP

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.